-
Categories
- Education
- General
- Holidays
- Human Interest
- National Junior Swine Association
- National Swine Registry
- NSR Fieldview
- Seedstock EDGE Media
- Shows & Sales
NJSA Southeast Regional
Perry, Ga. | Jan. 25-29
Judge: Blane Olson, Illinois
Champion Hampshire Gilt & Class 1 Winner
Pierce Woodruff, Moorland, Iowa
KORB4 ALL EYES 23-7 x 1FHH3 CASE CLOSED 1-1
Reserve Champion Hampshire Gilt & Class 2 Winner
Brianna Ulmer, Greenville, Ill.
JLM3 CARRY ON 21-1 x MVLS1 STOP ME 3-4
Champion Bred & Owned Hampshire Gilt & Class 3 Winner
Madison Cook, Newark, Del.
BOLN4 NO DEBATE 18-8 x GMW2 SPEECHLESS 14-6
Reserve Champion Bred & Owned Hampshire Gilt & 5th Class 2
Nolan Barney, Monclova, Ohio
GMW3 FLAT BILL 1-3 x JLM3 CARRY ON 21-1
NJSA Southeast Regional
Perry, Ga. | Jan. 25-29
Judge: Blane Olson, Illinois
Champion Landrace Gilt, Champion Bred & Owned & Class 1 Winner
Chad Mauck, Tipton, Ind.
WTX4 GOT ‘EM 14-6 x WCMP3 SHARK TANK 2-2
Reserve Champion Landrace Gilt, Reserve Champion Bred & Owned & Class 2 Winner
Maddie Fugate, Mahomet, Ill.
WTX4 GOT ‘EM 14-6 x KTB1 TCG OUTLOOK 7-5
NJSA Southeast Regional
Perry, Ga. | Jan. 25-29
Judge: Mitchell Hankins, Arkansas
Champion Novice Showman
Ava Cravey
Reserve Champion Novice Showman
Stormi Swaim
Third
Whitney Swaim
Fourth
Nathan Clum
Fifth
Miley Caldwell
Sixth
Sadie Popejoy
Seventh
Hannah Rustemyer
Eighth
Garris Andrews
Ninth
Ellie White
Tenth
Nathan Prezzano
NJSA Southeast Regional
Perry, Ga. | Jan. 25-29
Judge: Mitchell Hankins, Arkansas
Champion Junior Showman
Savannah Page
Reserve Champion Junior Showman
Lilly Jackson
Third
Bethany Sims
Fourth
Chander Lamp
Fifth
Maddy May
Sixth
Colby Yarbrough
Seventh
Rainey Beery
Eighth
Maddie Caldwell
Ninth
Corbin Winkle
Tenth
Cason Gentry
NJSA Southeast Regional
Perry, Ga. | Jan. 25-29
Judge: Mitchell Hankins, Arkansas
Champion Intermediate Showman
Lindsey Dore
Reserve Champion Intermediate Showman
Gracy Sexton
Third
Taylor Barber
Fourth
Brianna Ulmer
Fifth
Hannah Swensen
Sixth
Kole Kelley
Seventh
Clint Lee
Eighth
Shawna Clay
Ninth
Bailey Murrell
Tenth
Garrett Saxon
NJSA Southeast Regional
Perry, Ga. | Jan. 25-29
Judge: Mitchell Hankins, Arkansas
Champion Senior Showman
Taylor Schuerman
Reserve Champion Senior Showman
Allison Oliver
Third
Rachel Baker
Fourth
Maddie Fugate
Fifth
Mitchell Concannon
Sixth
Kendrick Zane
Seventh
Jenna Girman
Eighth
Paxton Peacock
Ninth
Madison Williams
Tenth
Kole Gibbs
National Barrow Show Jr. Classic
Austin, Minnesota • Sept. 11
Judge: Dan Burzlaff, Iowa
Champion Yorkshire Barrow & Class 2 Winner
Nathan Doherty, Watertown, Wis.
RIY4 GAIN CONTROL 87-5 x KIRK3 BLADES 4-1
Reserve Champion Yorkshire Barrow & 2nd Class 2
Drew Lewis, Clay City, Ill.
DJDS5 DIRECTION 5-1 x RIY3 RICOCHET 32-4
Class 1 Winner
Matthew Doney, Mineral Point, Wis.
AJYC5 KNIGHT CAP 7-4 x IGF3 CHARISMA 21-1
National Barrow Show Jr. Classic
Austin, Minnesota • Sept. 11
Judge: Dan Burzlaff, Iowa
Champion Yorkshire Gilt & Class 1 Winner
Creigh Rourke, Iowa City, Iowa
CGEN5 CONTROL FREAK 8 x JGR3 INTRIGUE 46-10
Reserve Champion Yorkshire Gilt & Class 2 Winner
Micah Malcolm, Garrett, Ind.
TCG5 TCG UNTOUCHABLE 2 x HAF3 PANTS DOWN 18-5
National Barrow Show Jr. Classic
Austin, Minnesota • Sept. 11
Judge: Dan Burzlaff, Iowa
Champion Landrace Gilt & Class 1 Winner
Rachel Leary, Little York, Ill.
KORB2 REVOLUTION 12-2 x KORB2 REVOLUTION 12-2
Reserve Champion Landrace Gilt & 2nd Class 1
Micah Malcolm, Garrett, Ind.
KORB4 TCG VANTAGE POINT x SJM9 GRUS BIG SPLASH 1
National Barrow Show Jr. Classic
Austin, Minnesota • Sept. 11
Judge: Dan Burzlaff, Iowa
Champion Hampshire Gilt & Class 1 Winner
Maddie Fugate, Mahomet, Ill.
JJG4 RAISE ‘EM UP 27-1 x HH0 HOME BOY 100-3
Reserve Champion Hampshire Gilt & 2nd Class 1
Auburn Harvey, Straughn, Ind.
LLG4 LOCKSMITH 31-1 x AAHH3 TROUBLE MAKER 2