The NSR office will be closed Friday, December 24 through Sunday, January 2 for Christmas and the New Year. Normal office hours will resume Monday, January 3. Please keep these dates in mind when planning to record and transfer litters for Texas majors, or obtain pedigrees for the Arizona National Livestock Show.

NJSAEASTERN REGIONAL

2018 Results

Champion Overall Purebred Barrow & Champion Yorkshire
Karson Kilmer, Ind. | Breeder: Kilmer Swine Farm, Ind.
KORB7 LEAPS AND BOUNDS x DPK3 BUZZER BEATER

Reserve Champion Overall Purebred Barrow & Champion Duroc
Lauren Phillips, Ohio | Breeder: Beyers Farms, Ill.
NBRP5 NEW DIRECTION x WTX5 PRISON STYLE

Champion Overall Purebred Gilt & Champion Duroc
Bryson Stickler, Ill. | Breeder: Bryson Stickler, Ill.
OAB6 STAND TALL 24-1 x BEYE6 LEAD OFF 4-3

Reserve Champion Overall Purebred Gilt & Champion Yorkshire
Brantley Platt, Ind. | Breeder: Thompson Brothers Genetics, Ohio
ACGF6 BIG COUNTRY x RSY6 AMPED UP 4-1

DUROC

judge: kaylee keppy, iowa

Champion Duroc Barrow & Class 1 Winner
Lauren Phillips, Ohio | Breeder: Beyers Farms, Ill.
NBRP5 NEW DIRECTION x WTX5 PRISON STYLE

Reserve Champion Duroc Barrow & Class 2 Winner
Cailyn Hines, Mich. | Breeder: Kent Brattain & Family, Ind.
BEYE7 TAKING LESSONS x TYAG3 OFF LABEL 15-1

Champion Duroc Gilt & Class 4 Winner
Bryson Stickler, Ill. | Breeder: Bryson Stickler, Ill.
OAB6 STAND TALL 24-1 x BEYE6 LEAD OFF 4-3

Reserve Champion Duroc Gilt & Class 1 Winner
Alivia Burlingame-Blonde, Mich. | Breeder: Platt Showpigs, Ind.
OAB7 HIGHT ALERT 26-2 x NWEI3 IMPECCABLE 90-9

Champion Bred-and-Owned Duroc Gilt
Bryson Stickler, Ill.
OAB6 STAND TALL 24-1 x BEYE6 LEAD OFF 4-3

Reserve Champion Bred-and-Owned Duroc Gilt
Bryson Stickler, Ill.
OAB6 STAND TALL 24-1 x BEYE6 LEAD OFF 4-3

GILTS CLASS 1 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3320-2 Alivia Burlingame-blonde, MI 91-10 OAB7 HIGH ALERT 26-2 NWEI3 IMPECCABLE 90-9
2 3401-1 Lane Mazich, MI 84-6 BEYE7 LESSON PLAN 8-1 LEVI4 PRESS TWO 4-7
3 3378-1 Mckinley Kaysen, IA 24-3 TDH6 INTUITION 29-2 JJG6 GRUS CLEAR CHOICE 7-7
4 3320-1 Alivia Burlingame-blonde, MI 21-7 LSNB7 WATCH THIS 43-1 NBRP5 HES THE ONE 15-6
5 3373-1 Griffin Huneycutt, NC 59-2 CDO7 PIONEER 6-6 HRFD4 THOR 75-8
6 3395-1 Ripken Overweg, MI 37-1 ALBD6 NEW DIRECTION 30-1 HD2 TRIFECTA 49-1
7 3466-1 Mareesa Westfall, MI 15-10 GRSP6 CORNER POCKET 43-1 ESSP5 STEEL PIPE 1-1
8 3328-1 Nathan M Clum, NY 1-2 RWWF6 ATTENTION 37-1 PCHS6 FREE AGENT 5-10
9 3383-2 Liza Klingenberg, MI 18-2 BEYE7 ROAD TRIP 9-5 DRS5 BEAR CLAW 1-1
10 3424-10 Nathan Prezzano, NY 1-6 RWWF6 ATTENTION 37-1 PCHS6 FREE AGENT 5-10

GILTS CLASS 2 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3336-1 Trenton Ellsworth, OH 25-2 SDF5 STRUCTURE 54-6 HP3 RENEGADE 30-8
2 3430-1 Alexis Reif, MI 24-1 ALBD6 NEW DIRECTION 30-1 BEYE5 BACKROAD 54-3
3 3429-1 Jacob Reif, MI 28-2 ALBD6 NEW DIRECTION 30-1 BEYE5 BACKROAD 54-3
4 3453-1 Kayla Toenyes, IL 9-7 CDO7 PIONEER 6-6 BEYE6 LEAD OFF 4-3
5 3415-1 Cassie Parks, OH 5-1 LUPI7 THE LOOK 10-2 BEYE3 DIFFERENT DEAL 45-3
6 3416-1 Tj Parks, OH 4-5 TJCP6 MR. SCHITZ 41-3 HP3 RENEGADE 30-8
7 3393-1 Gibson Overweg, MI 30-1 ALBD6 NEW DIRECTION 30-1 RWG5 RICKY BOBBY 8-1
8 3305-1 Carter Barnes, PA 14-4 KTB6 FILTHY HARMONY 7-2 CAIN3 LVS KINGS RANSOM 9-1
9 3306-2 Garrett Barnes, PA 14-3 KTB6 FILTHY HARMONY 7-2 CAIN3 LVS KINGS RANSOM 9-1
10 3426-1 Emma Joanne Redd, PA 2-1 HMG7 HMG AMPLIFY 2-1 SDH5 KUBA 47-3

GILTS CLASS 3 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3389-2 Hallie Landry, LA 11-5 DCM7 POCKET CHANGE 3-1 JJG6 GRUS CLEAR CHOICE 7-7
2 3388-1 Mason Lamonte, FL 2-7 TDH6 INTUITION 29-2 RWWF6 ATTENTION 37-1
3 3442-3 John Smock, OH 21-1 SDF5 STRUCTURE 54-6 MM5 BIG IRON 6-10
4 3451-1 Riley Stull, OH 9-4 TDH6 INTUITION 29-2 SDF4 ALL SHOOK UP 6-3
5 3450-1 Katie Stull, OH 9-1 TDH6 INTUITION 29-2 SDF4 ALL SHOOK UP 6-3
6 3468-1 Morgan Wildt, MI 16-9 NBRP5 NEW DIRECTION 15-3 BEYE3 MILESTONE 23-2
7 3355-1 Kamryn Harper, NY 13-6 OAB6 STAND TALL 24-1 NBRP5 STORM N NORMAN 15-5
8 3319-10 Dalton Bull, OH 13-1 OAB6 STAND TALL 24-1 NBRP5 STORM N NORMAN 15-5
9 3450-3 Katie Stull, OH 7-9 RWWF6 ATTENTION 37-1 3DAY5 BACK DOOR 10-4
10 3451-2 Riley Stull, OH 5-7 STN6 IM THE ONE 3-1 RZN5 FIRE AWAY 20-7

GILTS CLASS 4 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3445-10 Bryson Stickler, IL 8-6 OAB6 STAND TALL 24-1 BEYE6 LEAD OFF 4-3
2 3445-20 Bryson Stickler, IL 8-5 OAB6 STAND TALL 24-1 BEYE6 LEAD OFF 4-3
3 3452-2 Rhett Thompson, IN 14-6 RWWF6 ATTENTION 37-1 SDF4 ALL SHOOK UP 6-3
4 3307-1 Bobby Batson, IL 12-10 OAB6 STAND TALL 24-1 BEYE4 SHIFTIN GEARS 11-1
5 3391-2 Gabby Line, IN 12-13 OAB6 STAND TALL 24-1 BEYE4 SHIFTIN GEARS 11-1
6 3334-1 Lindsey Dore, OH 10-1 TAS7 SALUTE 14-6 HD4 TCG CENTERFOLD 38-5
7 3470-1 Saddie Wilhelmy, OH 2-1 TAS7 SALUTE 14-6 NBD4 RED ROCK 24-5
8 3469-1 Aiden Wilhelmy, OH 2-4 TAS7 SALUTE 14-6 NBD4 RED ROCK 24-5
9 3379-10 Melissa Keller, NY 2-7 RYNK6 GRUS SOUTHERN KNIGHT 3RKH4 GRUS THRONE 6-6
10 3413-1 Austin Noel, NY 3-7 YSF6 BOOST 5-3 LD5 AT EASE 9-2
11 3379-20 Melissa Keller, NY 2-8 RYNK6 GRUS SOUTHERN KNIGHT 3RKH4 GRUS THRONE 6-6

GILTS CLASS 5 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3441-1 Jake Smith, OH 18-3 RYNK6 FOCUS 1-4 NBRP5 HES THE ONE 15-6
2 3340-2 Owen Feichtner, OH 35-8 GRSP6 CORNER POCKET 43-1 RWWF6 ATTENTION 37-1
3 3361-1 Brayden Hearn, DE 44-9 OAB6 STAND TALL 24-1 SDF3 LIGHT EM UP 3-2
4 3321-1 Brooklee Bussing, IN 3-4 BEYE5 BACKROAD 54-3 NWEI3 IMPECCABLE 90-9
5 3451-3 Riley Stull, OH 3-10 RWWF6 ATTENTION 37-1 SDH6 ALCATRAZ 224-2
6 3303-10 Carter Arbuckle, MI 29-1 TDH6 INTUITION 29-2 YSF6 BOOST 5-3
7 3450-2 Katie Stull, OH 3-9 RWWF6 ATTENTION 37-1 SDH6 ALCATRAZ 224-2
8 3400-1 Kendra Marty, OH 3-5 RWWF6 ATTENTION 37-1 SDH6 ALCATRAZ 224-2

GILTS CLASS 6 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3457-60 Tegan Walker, IN 3-3 ABD6 CRYIN SHAME 2-4 CAIN3 KING II 8-1
2 3303-20 Carter Arbuckle, MI 24-7 RWWF6 ATTENTION 37-1 KPSC5 GOVERNOR 24-2
3 3338-1 Joe Espey, PA 24-7 NBD7 RON 43-1 LD5 AT EASE 9-2
4 3300-1 Lydia Acmoody, MI 16-5 DTF7 BLOCKED CALLER 56-2 NBRP5 CLASS ACT 15-8
5 3388-3 Mason Lamonte, FL 40-6 OAB7 HIGH ALERT 26-2 NBRP5 CLASS ACT 15-8
6 3353-1 Alice Hargrave, NY 18-7 ILL6 TCG BOHANNON 13-5 DRS5 BEAR CLAW 1-1
7 3339-1 Aubreigh Ewart, PA 1-4 HMG7 HMG AMPLIFY 2-1 ESSP4 HONEYMOON 12-1

BARROWS CLASS 1 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3417-11 Lauren Phillips, OH 20-3 NBRP5 NEW DIRECTION 15-3 WTX5 PRISON STYLE 150-1
2 3383-11 Liza Klingenberg, MI 21-9 BEYE5 BACKROAD 54-3 ESSP4 HONEYMOON 12-1
3 3388-12 Mason Lamonte, FL 35-8 CDNO7 TURN N BURN 29-5 OAB6 3WAY 11-1
4 3471-11 Cale Williams, IN 21-4 BEYE5 BACKROAD 54-3 ESSP4 HONEYMOON 12-1
5 3388-11 Mason Lamonte, FL 91-4 BRCK6 HILL WAY GOOD 16-4 SDF3 LIGHT EM UP 3-2
6 3335-11 Mackenzie Dore, OH 37-7 BEYE7 LESSON PLAN 8-1 WTX5 PRISON STYLE 156-2
7 3453-11 Kayla Toenyes, IL 9-1 CDO7 PIONEER 6-6 BEYE6 LEAD OFF 4-3
8 3371-11 Kalvin Hrutkay, PA 1-6 HMG7 HMG AMPLIFY 2-1 ESSP4 HONEYMOON 12-1

BARROWS CLASS 2 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3369-11 Cailyn Hines, MI 28-2 BEYE7 TAKING LESSONS 6-6 TYAG3 OFF LABEL 15-1
2 3428-11 Breanne Reif, MI 26-6 ALBD6 NEW DIRECTION 30-1 BEYE4 SHIFTIN GEARS 11-1
3 3364-11 Owen Hege, IN 42-2 OAB6 AT EASE 24-2 TRES6 FIRST CLASS 12-2
4 3311-11 Kaiden Bennett, PA 37-7 ALBD6 NEW DIRECTION 30-1 HD2 TRIFECTA 49-1
5 3318-11 Tanner Brittingham, IN 47-3 BG7 JUST ONE MORE 27-7 NBRP5 NEW DIRECTION 15-3
6 3414-12 Cody Noel, NY 28-4 BEYE7 TAKING LESSONS 6-6 TYAG3 OFF LABEL 15-1
7 3423-11 Autumn Prezzano, NY 1-4 RWWF6 ATTENTION 37-1 PCHS6 FREE AGENT 5-10
8 3319-11 Dalton Bull, OH 13-13 OAB6 STAND TALL 24-1 NBRP5 STORM N NORMAN 15-5
9 3440-11 Katharine Smith, PA 16-3 SDF6 GRUS PARADISE 61-4 IZF4 GRUS STOP LIGHT 11-10

HAMPSHIRE

judge: kaylee keppy, iowa

Champion Hampshire Barrow & Class 2 Winner
Dillon Knoll, N.Y. | Breeder: Chad Day, Ind.
CFLK6 TCG STOP THE MADNESS x BOLN1 POINT MAKER

Reserve Champion Hampshire Barrow & 2nd Class 2 
Kolton Kilmer, Ind. | Breeder: Kilmer Swine Farm, Ind.
JKK5 BENCHMARK 23-10 x DPK3 BELIEVE IT 36-4

Champion Hampshire Gilt & Class 3 Winner
Brantley Platt, Ind. | Breeder: Korb Farms, Ohio
KORB4 ALL EYES 23-7 x NAJO5 GRUS THE GAME

Reserve Champion Hampshire Gilt & Class 2 Winner
Keri Landry, La. | Breeder: Cade Fecke, Ill.
NAJO5 GRUS THE GAME x BOLN3 POINT MAKER 90-1

Champion Bred-and-Owned Hampshire Gilt
Payton Hines, Mich.
RMI6 DEADLY FORCE 7-4 x RMI5 FIRESTONE 14-6

Reserve Champion Bred-and-Owned Hampshire Gilt
Riley Klingenberg, Mich.
CFLK6 GRUS WORLD CLASS x NAJO6 IR 6-5

GILTS CLASS 1 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3364-1 Owen Hege, IN 32-3 CFLK6 TCG STRANDED 5-1 CFLK6 TCG STOP THE MADNESS 3-1
2 3324-1 Emma Challender, MI 11-11 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 NAJO6 IR 6-5
3 3445-30 Bryson Stickler, IL 11-5 GMW6 KEEP SAKE 8-4 BOLN4 NO DEBATE 18-8
4 3313-1 Jennifer Boehm, OH 60-7 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 FNKA4 GRUS BEAST MODE 1-2
5 3457-10 Tegan Walker, IN 44-1 JGR7 OPPORTUNITY KNOWS 3-5 AAHH3 MEET YOUR MAKER 2-3
6 3442-2 John Smock, OH 23-1 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 NAJO5 TCG NEW RECRUIT 12-9
7 3333-1 Corra Diblasi, NY 8-1 JGR7 NATURAL 1-4 BJKE5 GRUS FUGITIVE 2-1
8 3385-1 Dillon Knoll, NY 1-1 CVOE6 STATEMENT 18-1 AAHH5 GOOD TO GO 9-2

GILTS CLASS 2 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3390-3 Keri Landry, LA 121-2 NAJO5 GRUS THE GAME 12-5 BOLN3 POINT MAKER 90-1
2 3384-10 Riley Klingenberg, MI 4-7 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 NAJO6 IR 6-5
3 3475-1 Mason Wright, PA 21-6 RMI6 THE PROGRAM 4-1 DPF5 DRAKE 4-2
4 3384-20 Riley Klingenberg, MI 4-5 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 NAJO6 IR 6-5
5 3457-50 Tegan Walker, IN 29-2 JGR7 OPPORTUNITY KNOCKS 3-5 JLM5 LEGACY 10-1
6 3410-1 Kendra Nemeth, PA 21-8 RMI6 THE PROGRAM 4-1 DPF5 DRAKE 4-2
7 3316-1 Alana Brabson, OH 21-10 RMI6 THE PROGRAM 4-1 DPF5 DRAKE 4-2

GILTS CLASS 3 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3419-1 Brantley Platt, IN 11-2 KORB4 ALL EYES 23-7 NAJO5 GRUS THE GAME 12-5
2 3368-10 Payton Hines, MI 9-1 RMI6 DEADLY FORCE 7-4 RMI5 FIRESTONE 14-6
3 3474-1 Claire Winkle, OH 30-3 CCCL7 IMAX 3-3 GMW3 FLAT BILL 1-3
4 3442-10 John Smock, OH 13-1 RMI6 THE PROGRAM 4-1 BOLN1 POINT MAKER 118-3
5 3402-1 Mackenzie Mcclure, PA 13-7 GRUS6 GRUS LOOK AT ME 84-1 AAHH4 GRUS CRIMINAL 29-1

GILTS CLASS 4 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3412-1 Wyatt New, MD 9-9 GMW6 KEEP SAKE 8-4 KORB4 ALL EYES 23-7
2 3356-3 Emma Haupert, IN 59-2 STHG6 LOOK AGAIN 7-1 KORB4 ALL EYES 23-7
3 3471-1 Cale Williams, IN 11-8 JKK5 BENCHMARK 23-10 DPK3 BELIEVE IT 36-4
4 3388-2 Mason Lamonte, FL 27-4 KORB7 SELF EMPLOYMENT 41-4 DHS6 BARN TALK 15-3
5 3308-2 Jacob Batson, IL 2-7 JL6 STRUTS 24-4 ALH2 MOMMAS BOY 58-3
6 3391-3 Gabby Line, IN 17-5 GMW6 KEEP SAKE 8-4 JLM3 CARRY ON 21-1

BARROWS CLASS 1 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3401-11 Lane Mazich, MI 12-1 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 CDAY5 TCG HARD TRUTH 21-3
2 3373-11 Griffin Huneycutt, NC 78-3 CFLK6 TCG STRANDED 5-1 MMB5 TRIPLE THREAT 13-3
3 3471-12 Cale Williams, IN 22-3 NAJO6 BLIND AMBITION 6-7 TREF5 HERES THE DEAL 28-8
4 3366-11 Haylee Jo Henry, OH 26-3 RMI6 THE PROGRAM 4-1 JLM3 CARRY ON 21-1
5 3360-11 Nora Hayes, NY 14-2 KORB4 ALL EYES 23-7 JKK5 BENCHMARK 23-10
6 3422-11 Sophia Popejoy, IN 59-3 GMW6 GRUS PRIME TIME 24-5 FNKA4 GRUS BEAST MODE 1-2
7 3460-11 Owen Webster, PA 156-3 NAJO5 GRUS THE GAME 12-5 JLM3 CARRY ON 21-1
8 3329-11 Arvine Coon Iv, NY 152-2 HH6 SUPERMAN 107-2 BOLN1 POINT MAKER 118-3
9 3321-11 Brooklee Bussing, IN 110-2 CFLK6 TCG STRANDED 5-1 TREF5 HERES THE DEAL 28-8
10 3387-12 Morgan Knotts, IN 50-1 YAG3 ZIP LINE 77-4 YAG5 FAST FORWARD 80-7

BARROWS CLASS 2 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3385-11 Dillon Knoll, NY 31-1 CFLK6 TCG STOP THE MADNESS BOLN1 POINT MAKER 118-3
2 3381-11 Kolton Kilmer, IN 11-2 JKK5 BENCHMARK 23-10 DPK3 BELIEVE IT 36-4
3 3357-11 Hannah Haupert, IN 59-4 STHG6 LOOK AGAIN 7-1 KORB4 ALL EYES 23-7
4 3356-11 Emma Haupert, IN 102-6 KORB7 SELF EMPLOYMENT 41-4 TREF5 HERES THE DEAL 28-8
5 3409-12 Logan Nemeth, PA 14-2 RMI6 THE PROGRAM 4-1 2MFF5 TCG ALTER EGO 31-3
6 3302-11 Avery Arbuckle, MI 35-3 IGJG6 IGF CELL BLOCK 48-11 JLM3 CARRY ON 21-1
7 3456-11 Lily Underberg, NY 19-6 RMI6 THE PROGRAM 4-1 BOLN3 POINT MAKER 72-7
8 3417-12 Lauren Phillips, OH 26-7 2MFF6 OVER TIME 3-1 BOLN4 MAN AMONGST BOYS 23-3
9 3439-11 Isaac Smith, PA 31-2 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 AAHH4 GRUS CRIMINAL 29-1
10 3409-11 Logan Nemeth, PA 26-4 2MFF6 OVER TIME 3-1 BOLN4 MAN AMONGST BOYS 23-3

LANDRACE

judge: kaylee keppy, iowa

Champion Landrace Barrow & Class 2 Winner
Hallie Landry, La. | Breeder: Maddie Fugate, Ill.
PCHS6 MAYHEM 21-3 x WTX4 GOT ‘EM 14-6

Reserve Champion Landrace Barrow & 2nd Class 2 
Landry Marie Kaysen, Iowa | Breeder: Landry Marie Kaysen, Iowa
JMG5 EVACUATION 7-8 x DOVS2 BAD CAT 9-8

Champion Landrace Gilt & Class 2 Winner
Drew Reeves, Ohio | Breeder: Gus Mitchem, Ohio
WCMP6 LOCK UP 4-1 x KORB5 REBEL YELL 6-9

Reserve Champion Landrace Gilt & Class 3 Winner
Owen Hege, Ind. | Breeder: Clint Thayer, Ind.
CKW7 CLOCKS TICKING x DOVS2 BAD CAT 9-8

Champion Bred-and-Owned Landrace Gilt
Chasten McConn, Pa.
JMG6 SECRETS OUT 54-6 x GFSP6 GOOD POINT 1-7

Reserve Champion Bred-and-Owned Landrace Gilt
Landry Marie Kaysen, Iowa
JMG5 EVACUATION 7-8 x DOVS2 BAD CAT 9-8

GILTS CLASS 1 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3363-1 Hallie Hege, IN 33-2 KORB6 HAMMER DOWN 22-1 WTX4 GOT EM 14-6
2 3404-20 Chasten Mcconn, PA 21-1 JMG6 SECRETS OUT 54-6 GFSP6 GOOD POINT 1-7
3 3377-20 Landry Marie Kaysen, IA 25-5 JMG5 EVACUATION 7-8 DOVS2 BAD CAT 9-8
4 3377-10 Landry Marie Kaysen, IA 25-6 JMG5 EVACUATION 7-8 DOVS2 BAD CAT 9-8
5 3404-30 Chasten Mcconn, PA 21-3 JMG6 SECRETS OUT 54-6 GFSP6 GOOD POINT 1-7

GILTS CLASS 2 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3427-2 Drew Reeves, OH 7-9 WCMP6 LOCK UP 4-1 KORB5 REBEL YELL 6-9
2 3472-1 Kyla Williams, OH 7-10 WCMP6 LOCK UP 4-1 KORB5 REBEL YELL 6-9
3 3427-1 Drew Reeves, OH 7-11 WCMP6 LOCK UP 4-1 KORB5 REBEL YELL 6-9
4 3390-2 Keri Landry, LA 9-8 PCHS6 MAYHEM 21-3 KTB1 TCG OUTLOOK 7-5
5 3421-1 Colton Popejoy, IN 26-4 WTX6 SHOTS FIRED 152-1 WTX4 GOT EM 14-6

GILTS CLASS 3 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3364-2 Owen Hege, IN 15-2 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4 DOVS2 BAD CAT 9-8
2 3308-1 Jacob Batson, IL 7-5 JMG7 PADDED WALLS 8-4 LOOF5 CALL ME CRAZY 9-5
3 3420-1 Saddie Popejoy, IN 14-3 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4 WTX4 GOT EM 14-6
4 3366-1 Haylee Henry, OH 6-8 JMG6 SECRETS OUT 54-6 WTX4 GOT EM 14-6
5 3404-1 Chasten Mcconn, PA 25-2 JMG6 SECRETS OUT 54-6 WTX4 GOT EM 14-6
6 3302-10 Avery Arbuckle, MI 31-4 KORB6 HAMMER DOWN 22-1 WTX4 GOT EM 14-6

BARROWS CLASS 1 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3418-11 Riley Phillips, OH 38-2 CLAU7 TKO 15-2 GFSP6 GOOD POINT 1-7
2 3320-4 Alivia Burlingame-blonde, MI 33-4 KORB6 HAMMER DOWN 22-1 WTX4 GOT EM 14-6
3 3386-12 Garrett Knoll, NY 38-5 CLAU7 TKO 15-2 GFSP6 GOOD POINT 1-7
4 3359-12 Erin Hayes, NY 36-1 CLAU7 TKO 15-2 WTX4 GOT EM 14-6
5 3404-11 Chasten Mcconn, PA 21-6 JMG6 SECRETS OUT 54-6 GFSP6 GOOD POINT 1-7

BARROWS CLASS 2 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3309-11 Hallie Landry, LA 7-6 PCHS6 MAYHEM 21-3 WTX4 GOT EM 14-6
2 3377-11 Landry Marie Kaysen, IA 25-1 JMG5 EVACUATION 7-8 DOVS2 BAD CAT 9-8
3 3360-12 Nora Hayes, NY 37-3 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4 KYIK3 PSSS P COLTRANE 5-1
4 3411-11 Emma Olivia New, MD 3-2 PCHS6 MAYHEM 21-3 WTX4 GOT EM 14-6
5 3304-11 Raegan Arbuckle, MI 9-3 PCHS6 MAYHEM 21-3 KTB1 TCG OUTLOOK 7-5

YORKSHIRE

judge: kaylee keppy, iowa

Champion Yorkshire Barrow & Class 3 Winner
Karson Kilmer, Ind. | Breeder: Kilmer Swine Farm, Ind.
KORB7 LEAPS AND BOUNDS x DPK3 BUZZER BEATER

Reserve Champion Yorkshire Barrow & Class 2 Winner
Katelynn Bennett, Pa. | Breeder: Ricker Yorkshires, Ohio
CDAY6 TCG THE FIX 4-1 x WGW4 SUNSHINE 83-11

Champion Yorkshire Gilt & Class 5 Winner
Brantley Platt, Ind. | Breeder: Thompson Brothers Genetics, Ohio
ACGF6 BIG COUNTRY x RSY6 AMPED UP 4-1

Reserve Champion Yorkshire Gilt & Class 3 Winner
Rhett Thompson, Ind. | Breeder: Western Illinois University, Ill.
WIU6 POWER ON 3-7 x NWEI5 IN CONTROL 48-4

Champion Bred-and-Owned Yorkshire Gilt
Liza Klingenberg, Mich.
RIY5 CAPITAL GAIN 72-1 x RIY5 RISE N SHINE 4-1

Reserve Champion Bred-and-Owned Yorkshire Gilt
Bryson Stickler, Ill.
TBRO6 SARGE 90-1 x SS5 HIGH COUNTRY 41-4

GILTS CLASS 1 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3457-20 Tegan Walker, IN 29-1 ONAN7 FOOT WORKS 1-6 JGR4 POWER UP 89--9
2 3431-1 Madelyn Rennecker, OH 83-5 TBRO7 6 SPEED 22-5 SDF5 LIT UP 21-6
3 3467-1 Colt Wetherell Jr, PA 22-6 RWG6 GAS MONEY 112-1 CDO3 POWER ON 282-7
4 3323-10 Cole Carity, OH 34-5 JGR6 READY MADE 106-9 RSY6 AMPED UP 4-1
5 3432-1 Drake Rennecker, OH 83-3 TBRO7 6 SPEED 22-5 SDF5 LIT UP 21-6
6 3306-1 Garrett Barnes, PA 68-5 JTF6 MIND GAMES 25-1 SS1 ABOUT TIME 59-2

GILTS CLASS 2 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3369-1 Cailyn Hines, MI 29-12 2SM7 GRUS PAY ATTENTION 18- RSY6 AMPED UP 4-1
2 3392-1 Ryann Overweg, MI 45-10 CDO7 WOOLLY LEGS 2-4 FISC6 FAST TRACK 11-2
3 3456-1 Lily Underberg, NY 64-3 HRFD7 HELLS BELLS 66-5 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
4 3300-2 Lydia Acmoody, MI 45-6 CDO7 WOOLLY LEGS 2-4 FISC6 FAST TRACK 11-2
5 3457-30 Tegan Walker, IN 22-1 HFYF6 RECHARGE 60-1 JGR4 POWER UP 89-9
6 3341-1 Parker Frueh, IL 16-5 OSU6 COWBOY 18-3 BMTM6 GROUND CONTROL 3-1
7 3375-1 Madison Huntsman, OH 18-1 NBRP6 DEALERS CHOICE 49-3 CDO3 TAKE NOTICE 73-8
8 3347-1 Olivia Goodyear, OH 6-4 RSY6 AMPED UP 4-1 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
9 3331-1 Robert Coon, NY 65-4 JTF6 MIND GAMES 25-1 SPIN3 TIME 2 SHINE 17-2
10 3322-10 Ruth Ann Carity, OH 29-13 2SM7 GRUS PAY ATTENTION 18- RSY6 AMPED UP 4-1

GILTS CLASS 3 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3452-1 Rhett Thompson, IN 23-1 WIU6 POWER ON 3-7 NWEI5 IN CONTROL 48-4
2 3445-50 Bryson Stickler, IL 10-6 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3 CDO4 SURGE 294-5
3 3345-2 Nick Gardner, PA 54-6 TBRO6 SARGE 90-1 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
4 3478-1 Aaron Zundel, PA 54-9 TBRO6 SARGE 90-1 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
5 3394-1 Maddux Overweg, MI 42-13 TPSP6 PROOF READ 71-1 JGR5 ATTRACTION 21-7
6 3445-60 Bryson Stickler, IL 10-7 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3 CDO4 SURGE 294-5
7 3325-1 Carson Chambers, MI 18-7 HAF7 FREEDOM 21-5 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
8 3314-1 Travis Boeskool, MI 18-10 HAF7 FREEDOM 21-5 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
9 3315-1 Joelle Boeskool, MI 18-3 HAF7 FREEDOM 21-5 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
10 3466-2 Mareesa Westfall, MI 18-1 HAF7 FREEDOM 21-5 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1

GILTS CLASS 4 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3383-10 Liza Klingenberg, MI 5-7 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1 RIY5 RISE N SHINE 4-1
2 3357-1 Hannah Haupert, IN 100-3 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 SDH1 LOG 10-3
3 3475-2 Mason Wright, PA 42-6 HAF7 FREEDOM 21-5 HAF3 PANTS DOWN 18-5
4 3462-1 Alaina Webster, PA 56-7 JTF6 MIND GAMES 25-1 CDO3 POWER ON 282-7
5 3342-1 Payton Frueh, IL 11-5 BMTM6 GROUND CONTROL 3-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
6 3301-1 Mattea Antrup, MI 100-6 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 SDH1 LOG 10-3
7 3408-1 Clay Myers, PA 57-5 RWG6 GAS MONEY 112-1 HAF3 PANTS DOWN 18-5
8 3463-20 Jared Weixlmann, NY 4-2 TBRO7 6 SPEED 22-5 ACGF6 NEWS FLASH 65-3
9 3349-1 Kayla Graham, PA 17-4 HAF7 FREEDOM 21-5 ACGF6 NEWS FLASH 65-3
10 3397-1 Dalton Luke, NY 4-4 JGR5 PATH FINDER 107-11 RIY4 NOW OR NEVER 61-2
11 3476-1 Michael Zimpfer, NY 4-7 TBRO7 6 SPEED 22-5 ACGF6 NEWS FLASH 65-3

GILTS CLASS 5 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3419-2 Brantley Platt, IN 37-12 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3 RSY6 AMPED UP 4-1
2 3371-1 Kalvin Hrutkay, PA 34-14 RSY6 AMPED UP 4-1 LIVG3 MAKE DADDY HAPPY 15-1
3 3381-1 Kolton Kilmer, IN 11-9 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 NBRP4 IN HAND 29-3
4 3473-1 Corbin Winkle, OH 17-6 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3 SDH5 SAWZALL 14-2
5 3343-1 Malea Fullerton, MD 51-7 KORB7 CHEST BUMP 12-6 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
6 3330-1 Emily Coon, NY 48-8 JTF6 MIND GAMES 25-1 SPIN5 CLOSING TIME 19-3
7 3400-2 Kendra Marty, OH 1-9 CDO6 THE GRIND 292-5 MYLS3 THE WAITS OVER 1-2
8 3330-2 Emily Coon, NY 48-9 JTF6 MIND GAMES 25-1 SPIN5 CLOSING TIME 19-3
9 3446-1 Sara C Stierly, NY 12-10 1BCF7 MUSKETEER 3-5 ABF4 DOUBLE TAKE 45-1

GILTS CLASS 6 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3445-40 Bryson Stickler, IL 8-10 TBRO6 SARGE 90-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
2 3477-1 Autumn Zundel, PA 29-7 TPSP6 PROOF READ 71-1 RSY6 AMPED UP 4-1
3 3348-2 Sierra Graham, FL 10-8 CARI7 STOKED 30-8 BUC5 CRUISE CONTROL 8-2
4 3461-1 Adrianna Webster, PA 40-6 SPIN3 TIME 2 SHINE 17-2 AJYC3 GREAT WHITE 2-6
5 3442-4 John Smock, OH 18-8 FDG5 SGLD UP THE LIMIT 26-1 FNKA4 PROVEN JOURNEY 1-3
6 3340-1 Owen Feichtner, OH 30-6 KORB7 CHEST BUMP 12-6 HAF3 PANTS DOWN 18-5
7 3456-2 Lily Underberg, NY 40-8 SPIN3 TIME 2 SHINE 17-2 AJYC3 GREAT WHITE 2-6
8 3433-1 Brant Rice, PA 30-2 KORB7 CHEST BUMP 12-6 HAF3 PANTS DOWN 18-5
9 3346-1 Sidney Gebhardt, WV 39-5 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1 RIY2 CLOUD 9 76-6

GILTS CLASS 7 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3449-1 Alex Stiteler, PA 4-2 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
2 3443-1 Trenton Stadtmiller, PA 4-12 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
3 3337-1 Taylor Ellsworth, OH 16-9 KORB7 CHEST BUMP 12-6 JGR5 PATH FINDER 107-11
4 3389-1 Hallie Landry, LA 73-6 WIU5 TOTAL CONTROL 23-7 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
5 3367-1 Lyla Henry, OH 11-5 RSY6 AMPED UP 4-1 FISC6 FAST TRACK 11-2
6 3448-1 John H Stierly Iv, NY 50-17 JGR5 PATH FINDER 107-11 SDH5 NOT SO FAST 143-4
7 3365-1 Amerrah Hennessey, PA 7-3 HAF7 FREEDOM 21-5 CDO3 POWER ON 282-7
8 3348-1 Sierra Graham, FL 8-6 RRF7 EASY MONEY 22-5 BUC5 I CLOUD 11-1
9 3382-1 Morgan Kimmel, PA 4-11 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
10 3352-1 Gwen Hargrave, NY 10-1 RSY6 AMPED UP 4-1 TMF1 PRIVATE DRIVE 10-2

GILTS CLASS 8 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3345-1 Nick Gardner, PA 18-9 HAF7 FREEDOM 21-5 RIY5 BACKTRACK 59-2
2 3356-1 Emma Haupert, IN 61-2 RIY6 GAINING GROUND 66-3 HAF3 PANTS DOWN 18-5
3 3391-4 Gabby Line, IN 61-8 RIY4 GAIN CONTROL 87-5 JALR6 KUM N GO 20-4
4 3399-10 Benjamin Lyness, NY 2-1 RIY6 STOCK BROKER 66-1 WGW4 SUNSHINE 83-11
5 3463-1 Jared Weixlmann, NY 5-3 DSRT6 HELP IS HERE 114-8 JGR3 ATTRACTION 23-7
6 3309-1 Brandon Beaumont, NY 2-10 RIY6 STOCK BROKER 66-1 WGW4 SUNSHINE 83-11
7 3402-2 Mackenzie Mcclure, PA 2-7 DARC3 DEEP N WIDE 1-1 TBRO4 TABOO 137-5
8 3403-1 Madison Mcclure, PA 2-6 DARC3 DEEP N WIDE 1-1 TBRO4 TABOO 137-5
9 3359-1 Erin Hayes, NY 8-13 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 DPK3 BUZZER BEATER 15-1

BARROWS CLASS 1 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3407-11 Gracie Milton, FL 114-8 KORB7 CHEST BUMP 12-6 RIY5 RISE N SHINE 4-1
2 3386-11 Garrett Knoll, NY 48-6 RIY6 STOCK BROKER 66-1 RIY5 ARRIVAL 69-3
3 3414-11 Cody Noel, NY 49-5 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 RIY5 ARRIVAL 69-3
4 3417-13 Lauren Phillips, OH 83-1 TBRO7 6 SPEED 22-5 SDF5 LIT UP 21-6
5 3323-11 Cole Carity, OH 34-1 JGR6 READY MADE 106-9 RSY6 AMPED UP 4-1
6 3455-11 Ella Underberg, NY 39-3 RIY6 STOCK BROKER 66-1 TMF3 HIGH POWERED 70-9

BARROWS CLASS 2 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3310-11 Katelynn Bennett, PA 42-2 CDAY6 TCG THE FIX 4-1 WGW4 SUNSHINE 83-11
2 3452-11 Rhett Thompson, IN 24-8 WIU6 POWER ON 3-7 RIY3 BONE BUZZ 87-7
3 3370-11 Nathan Hoelscher, NY 45-3 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1 WGW4 SUNSHINE 83-11
4 3418-12 Riley Phillips, OH 39-1 RIY6 STOCK BROKER 66-1 TMF3 HIGH POWERED 70-9
5 3368-11 Payton Hines, MI 29-9 2SM7 GRUS PAY ATTENTION 18- RSY6 AMPED UP 4-1
6 3338-11 Joe Espey, PA 119-5 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 CDNO4 IN CONTROL 3-7
7 3461-11 Adrianna Webster, PA 39-2 RIY6 STOCK BROKER 66-1 TMF3 HIGH POWERED 70-9
8 3330-11 Emily Coon, NY 149-6 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 SS5 HIGH COUNTRY 41-4

BARROWS CLASS 3 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 3380-11 Karson Kilmer, IN 8-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 DPK3 BUZZER BEATER 15-1
2 3374-11 Brooke Huntsman, OH 55-6 TBRO6 SARGE 90-1 RIY5 SPIT FIRE 59-5
3 3445-11 Bryson Stickler, IL 10-2 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3 CDO4 SURGE 294-5
4 3405-11 Skylee Mcdonald, PA 4-6 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
5 3345-11 Nick Gardner, PA 7-6 HAF7 FREEDOM 21-5 CDO3 POWER ON 282-7
5 3443-11 Trenton Stadtmiller, PA 7-5 HAF7 FREEDOM 21-5 CDO3 POWER ON 282-7
6 3398-11 Laim Luke, NY 4-1 JGR5 PATH FINDER 107-11 RIY4 NOW OR NEVER 61-2
7 3463-11 Jared Weixlmann, NY 4-3 TBRO7 6 SPEED 22-5 ACGF6 NEWS FLASH 65-3
8 3344-11 Jakob Fullerton, MD 2-5 FNKA4 PROVEN JOURNEY 1-3 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
9 3458-11 Bryanna Warner, NY 147-2 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 RWG4 THE PROPHET 4-1
10 3379-11 Melissa Keller, NY 2-7 RWG5 PARLAY 6-2 WEM4 INVITE ONLY 4-2

CROSSBRED

judge: kaylee keppy, iowa

Champion Crossbred Barrow & Class 2 Winner
Hallie Landry, La.

Reserve Champion Crossbred Barrow & 2nd Class 2
Joe Espey, Pa.

Champion Crossbred Gilt & Class 8 Winner
Nick Gardner, Pa.

Reserve Champion Crossbred Gilt & Class 2 Winner
Hallie Landry, La.

GILTS CLASS 1 Crossbred
Place Lot No. Exhibitor EN
1 3401-8 Lane Mazich, MI 28-5
2 3429-7 Jacob Reif, MI 9-6
3 3388-7 Mason Lamonte, FL 35-97
4 3408-7 Clay Myers, PA 39-14
5 3449-7 Alex Stiteler, PA 6-9
6 3432-7 Drake Rennecker, OH 13-6
7 3388-8 Mason Lamonte, FL 112-3
8 3470-7 Sadie Wilhelmy, OH 9-3
9 3366-7 Haylee Jo Henry, OH 13-16
10 3462-7 Alaina Webster, PA 68-8

GILTS CLASS 2 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3389-7 Hallie Landry, LA 37-7
2 3390-7 Keri Landry, LA 205-5
3 3431-7 Madelyn Rennecker, OH 48-6
4 3478-7 Aaron Zundel, PA 40-7
5 3371-7 Kalvin Hrutkay, PA 90-10
6 3314-7 Travis Boeskool, MI 31-8
7 3315-7 Joelle Boeskool, MI 20-11

GILTS CLASS 3 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3320-7 Alivia Burlingame-blonde, MI 17-36
2 3375-7 Madison Huntsman, OH 19-3
3 3399-7 Benjamin Lyness, NY 5-4
4 3364-7 Owen Hege, IN 69-8
5 3456-18 Lily Underberg, NY 50-3
6 3340-8 Owen Feichtner, OH 15-10
7 3461-7 Adrianna Webster, PA 30-1
8 3472-7 Kyla Williams, OH 14-3
9 3330-8 Emily Coon, NY 1-4

GILTS CLASS 4 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3469-7 Aiden Wilhelmy, OH 9-1
2 3325-7 Carson Chambers, MI 13-4
3 3433-7 Brant Rice, PA 1-8
4 3453-7 Kayla Toenyes, IL 8-6
5 3348-7 Sierra Graham, FL 7-3
6 3410-7 Kendra Nemeth, PA 23-3
7 3361-7 Brayden Hearn, DE 10-4
8 3343-7 Malea Fullerton, MD 15-4
9 3367-7 Lyla Henry, OH 19-6
10 3373-7 Griffin Huneycutt, NC 166-2
11 3340-7 Owen Feichtner, OH 39-5

GILTS CLASS 5 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3401-7 Lane Mazich, MI 3-5
2 3359-7 Erin Hayes, NY 11-1
3 3382-7 Morgan Kimmel, PA 7-4
4 3308-7 Jacob Batson, IL 7-1
5 3347-7 Olivia Goodyear, OH 91-7
6 3316-7 Alana Brabson, OH 7-6
7 3305-7 Carter Barnes, PA 12-1
8 3346-7 Sidney Gebhardt, WV 1-4

GILTS CLASS 6 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3337-7 Taylor Ellsworth, OH 13-6
2 3475-8 Mason Wright, PA 11-6
3 3443-7 Trenton Stadtmiller, PA 3-7
4 3313-7 Jennifer Boehm, OH 7-7
5 3333-7 Corra Diblasi, NY 3-9
6 3446-7 Sara C Stierly, NY 12-10
7 3426-7 Emma Joanne Redd, PA 10-6

GILTS CLASS 7 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3345-8 Nick Gardner, PA 7-8
2 3456-17 Lily Underberg, NY 50-1
3 3394-7 Maddux Overweg, MI 3-4
4 3334-7 Lindsey Dore, OH 5-3
5 3330-7 Emily Coon, NY 21-1
6 3442-7 John Smock, OH 16-2
7 3355-7 Kamryn Harper, NY 3-8
8 3403-7 Madison Mcclure, PA 11-8

GILTS CLASS 8 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3345-7 Nick Gardner, PA 12-6
2 3475-7 Mason Wright, PA 14-7
3 3477-7 Autumn Zundel, PA 23-1
4 3321-7 Brooklee Bussing, IN 265-10
5 3467-7 Colt Wetherell Jr, PA 22-6
6 3331-7 Robert Coon, NY 1-2
7 3385-7 Dillon Knoll, NY 16-15
8 3466-7 Mareesa Westfall, MI 4-6
9 3324-7 Emma Challender, MI 18-15
10 3319-7 Dalton Bull, OH 8-4

GILTS CLASS 9 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3336-7 Trent Ellsworth, OH 6-1
2 3471-7 Cale Williams, IN 15-5
3 3338-7 Joe Espey, PA 13-5
4 3303-7 Carter Arbuckle, MI 14-3
5 3301-8 Mattea Antrup, MI 6-1
6 3392-7 Ryann Overweg, MI 3-1
7 3468-7 Morgan Wildt, MI 10-5
8 3393-7 Gibson Overweg, MI 8-1

BARROWS CLASS 1 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3401-17 Lane Mazich, MI 241-5
2 3458-17 Bryanna Warner, NY 7-2
3 3460-17 Owen Webster, PA 69-3
4 3386-17 Garrett Knoll, NY 209-4
5 3461-17 Adrianna Webster, PA 40-2
6 3439-17 Isaac Smith, PA 14-13
8 3398-17 Liam Luke, NY 1-3

BARROWS CLASS 2 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3389-17 Hallie Landry, LA 15-2
2 3338-17 Joe Espey, PA 43-4
3 3335-17 Mackenzie Dore, OH 32-6
4 3380-17 Karson Kilmer, IN 117-6
5 3471-17 Cale Williams, IN 234-5
6 3321-17 Brooklee Bussing, IN 19-2
7 3405-17 Skylee Mcdonald, PA 7-2
8 3345-17 Nick Gardner, PA 13-4
9 3330-17 Emily Coon, NY 5-5

BARROWS CLASS 3 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3368-17 Payton Hines, MI 12-8
2 3318-17 Tanner Brittingham, IN 1-6
3 3364-17 Owen Hege, IN 69-3
4 3329-17 Arvine Coon Iv, NY 6-7
5 3344-17 Jakob Fullerton, MD 21-1
6 3373-17 Griffin Huneycutt, NC 13-1
7 3428-17 Breanne Reif, MI 33-9
9 3440-17 Katharine Smith, PA 22-6

BARROWS CLASS 4 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 3443-17 Trenton Stadtmiller, PA 9-4
2 3371-17 Kalvin Hrutkay, PA 9-6
3 3381-17 Kolton Kilmer, IN 72-5
4 3455-17 Ella Underberg, NY 51-8
5 3385-17 Dillon Knoll, NY 26-3
6 3387-17 Morgan Knotts, IN 32-9
7 3360-17 Nora Hayes, NY 19-2
8 3387-18 Morgan Knotts, IN 32-7

 

CONTESTS

Champion Novice Showman
Claire Winkle, Ohio

Reserve Champion Novice Showman
Nathan Clum, N.Y.

Third Novice Showman
Sadie Wilhelmy, Ohio

Fourth Novice Showman
Jakob Fullerton, Md.

Fifth Novice Showman
Brant Rice, Pa.

Sixth Novice Showman
Amerrah Hennessey, Pa.

Seventh Novice Showman
McKinley Kaysen, Iowa

Eighth Novice Showman
Owen Hege, Ind.

Ninth Novice Showman
Kolton Kilmer, Ind.

Tenth Novice Showman
Emily Coon, N.Y.

Champion Junior Showman 
Gracie Milton, Fla.

Reserve Champion Junior Showman
Jacob Reif, Mich.

Third Junior Showman
Autumn Zundel, Pa.

Fourth Junior Showman
Bryson Stickler, Ill.

Fifth Junior Showman
Cale Williams, Ind.

Sixth Junior Showman
Alexa Graham, Mich.

Seventh Junior Showman
Trent Stadtmiller, Pa.

Eighth Junior Showman
Aaron Zundel, Pa.

Ninth Junior Showman
Mason Wright, Pa.

Tenth Junior Showman
Brayden Hearn, Del.

Champion Intermediate Showman
Keri Landry, La.

Reserve Champion Intermediate Showman
Mason LaMonte, Fla.

Third Intermediate Showman
Lane Mazich, Mich.

Fourth Intermediate Showman
Lindsey Dore, Ohio

Fifth Intermediate Showman
Carson Chambers, Mich.

Sixth Intermediate Showman
Madelyn Rennecker, Ohio

Seventh Intermediate Showman
Riley Phillips, Ohio

Eighth Intermediate Showman
Sierra Graham, Fla.

Ninth Intermediate Showman
Travis Boeskool, Mich.

Tenth Intermediate Showman
Lauren Phillips, Ohio

Champion Senior Showman
Hallie Landry, La.

Reserve Champion Senior Showman
Payton Hines, Mich.

Third Senior Showman
Melissa Keller, N.Y.

Fourth Senior Showman
Jake Smith, Ohio

Fifth Senior Showman
Lydia AcMoody, Mich.

Sixth Senior Showman
Morgan Knotts, Ind.

Seventh Senior Showman
Katie Stull, Ohio

Eighth Senior Showman
Haylee Henry, Ohio

Ninth Senior Showman
Riley Klingenberg, Mich.

Tenth Senior Showman
Caitlyn Hines, Mich.


Novice Skillathon


EXH #

Last Name

First Name

City

State

3474

Winkle

Claire

Hillsboro

OH

1

3364

Hege

Owen

Rensselaer

IN

2

3323

Carity

Cole

Minster

OH

3

3426

Redd

Emma

Washington

PA

4

3465

Weixlmann

Jaxon

Arcade

NY

4

3328

Clum

Nathan

Red Hook

NY

6

3333

DiBlasi

Corra

Standfordville

NY

7

3365

Hennessey

Amerrah

Vanderbilt

PA

8

3470

Wilhelmy

Sadie

Georgetown

OH

9

3342

Frueh

Payton

Ohio

IL

10

Junior Skillathon


EXH #

Last Name

First Name

City

State

3469

Wilhelmy

Aiden

Georgetown

OH

1

3473

Winkle

Corbin

Hillsboro

OH

2

3423

Prezzano

Autumn

Red Hook

NY

3

3471

Williams

Cale

Cory

IN

4

3394

Locke-Overweg

Maddux

Albion

MI

5

3303

Arbuckle

Carter

Hanover

MI

6

3412

New

Wyatt

Woodsboro

MD

7

3447

Stierly

Kylene

Addison

NY

8

3429

Reif

Jacob

Allen

MI

9

3398

Luke

Liam

Gasport

NY

10

Intermediate Skillathon


EXH #

Last Name

First Name

City

State

 

Gerhardt

Aubrey

Marilla

NY

1

3334

Dore

Lindsey

Galena

OH

2

3390

Landry

Keri

Jeanerette

LA

3

3348

Graham

Sierra

Lake City

FL

4

3451

Stull

Riley

Wooster

OH

5

 

Morehead

Halle

Deerfield

OH

6

 

Engel

Jessica

Springville

NY

7

3309

Beaumont

Brandon

Burdett

NY

8

3442

Smock

John

Jackson Center

OH

9

3431

Rennecker

Madelyn

Aurora

OH

10

Senior Skillathon


EXH #

Last Name

First Name

City

State

3368

Hines

Payton

Quincy

MI

1

3379

Keller

Melissa

Corfu

NY

2

3450

Stull

Katie

Wooster

OH

3

3300

AcMoody

Lydia

Coldwater

MI

4

3369

Hines

Cailyn

Quincy

MI

5

 

Spoth

Anna

Clarence Center

NY

6

3335

Dore

Mackenzie

Galena

OH

7

 

Gerhardt

Chase

East Aurora

NY

8

3373

Huneycutt

Griffin

Albemarle

NC

9

3338

Espey

Joe

Scottdale

PA

10


Novice Sweepstakes


Rank

EXH#

Last

First

City

State

1

3474

Winkle

Claire

Hillsboro

OH

2

3364

Hege

Owen

Rensselaer

IN

3

3328

Clum

Nathan

Red Hook

NY

4

3323

Carity

Cole

Minster

OH

5

3470

Wilhelmy

Sadie

Georgetown

OH

6

3365

Hennessey

Amerrah

Vanderbilt

PA

7

3378

Kaysen

McKinley

Saint Charles

IA

8

3381

Kilmer

Kolton

Monticello

IN

9

3457

Walker

Tegan

Michigantown

IN

10

3363

Hege

Hallie

Rensselaer

IN

Junior Sweepstakes


Rank

EXH#

Last

First

City

State

1

3471

Williams

Cale

Cory

IN

2

3407

Milton

Gracie

Glen St Mary

FL

3

3429

Reif

Jacob

Allen

MI

4

3477

Zundel

Autumn

New Alexandria

PA

5

3445

Stickler

Bryson

Pleasant Plains

IL

6

3473

Winkle

Corbin

Hillsboro

OH

7

3303

Arbuckle

Carter

Hanover

MI

8

3412

New

Wyatt

Woodsboro

MD

9

3469

Wilhelmy

Aiden

Georgetown

OH

10

3443

Stadtmiller

Trent

Dayton

PA

Intermediate Sweepstakes


Rank

EXH#

Last

First

City

State

1

3390

Landry

Keri

Jeanerette

LA

2

3334

Dore

Lindsey

Galena

OH

3

3388

LaMonte

Mason

Zephyrhills

FL

4

3401

Mazich

Lane

Perry

MI

5

3431

Rennecker

Madelyn

Aurora

OH

6

3418

Phillips

Riley

Leavittsburg

OH

7

3348

Graham

Sierra

Lake City

FL

8

3451

Stull

Riley

Wooster

OH

9

3417

Phillips

Lauren

Leavittsburg

OH

10

3442

Smock

John

Jackson Center

OH

Senior Sweepstakes


Rank

EXH#

Last

First

City

State

1

3368

Hines

Payton

Quincy

MI

2

3300

AcMoody

Lydia

Coldwater

MI

3

3389

Landry

Hallie

Jeanerette

LA

4

3379

Keller

Melissa

Corfu

NY

5

3369

Hines

Cailyn

Quincy

MI

6

3450

Stull

Katie

Wooster

OH

7

3373

Huneycutt

Griffin

Albemarle

NC

8

3384

Klingenberg

Riley

Dorr

MI

9

3366

Henry

Haylee

London

OH

10

3335

Dore

Mackenzie

Galena

OH


CROSS BREEDING INFO FORM

CLICK HERE

BREED
ELIGIBILITY

CLICK HERE

FEDERAL
EAR TAGS

CLICK HERE

PREMISE
I.D.

CLICK HERE

YQCA
CERTIFICATION

CLICK HERE