• The NSR office will be closed Friday, July 3 in observance of Independence Day.

NJSAEASTERN REGIONAL

2019 Results

Champion Overall Purebred Barrow & Champion Yorkshire
Hallie Landry, La. | Breeder: DJ & Amara Sanders, Ill.
KORB7 ENCORE 15-6 x RIY5 CAPITAL GAIN 72-1

Res. Champion Overall Purebred Barrow & Champion Hampshire 
Kalin Greiner, Ind. | Breeder: JJ Genetics, Ind.
1EAS7 SIMPLE 1-7 x KORB4 ALL EYES 23-7

Champion Overall Purebred Gilt & Champion Duroc
Hunter McMillen, Pa. | Breeder: Adam Beck & Family Showpigs, Ind.
OAB7 NEXT CHAPTER 6-4 x NBRP5 HE’S THE ONE 15-6

Res. Champion Overall Purebred Gilt & Champion Yorkshire 
Lydia Acmoody, Mich. | Breeder: Hahn Genetics, Ind.
SDF8 THE ROCK 3-2 x CDO7 WOOLLY LEGS 2-4

DUROC

Champion Duroc Barrow & Class 2 Winner
Morgan Wagner, Ill. | Breeder: Beyers Farms, Ill.
BEYE7 LESSON PLAN 8-1 x DTF5 OFF LABEL 55-11

Res. Champion Duroc Barrow & 2nd Class 2 
Cale Williams, Ind. | Breeder: Ammann Showpigs, Ill.
KTB8 TCG UNFORGETTABLE x OAB7 EYE OF THE STORM

Champion Duroc Gilt & Class 2 Winner 
Hunter McMillen, Pa. | Breeder: Adam Beck & Family Showpigs, Ind. 
OAB7 NEXT CHAPTER 6-4 x NBRP5 HE’S THE ONE 15-6

Res. Champion Duroc Gilt & Class 6 Winner
Hallie Landry, La. | Breeder: Kent Brattain & Family, Ind.
JMG8 YELLOWSTONE 15-1 x KTB6 NO RULES 4-4

GILTS CLASS 1 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1745-1 Lily Underberg, NY 81-3 HRFD8 RAWHIDE 32-1 HRFD6 OUT WITH A BANG 2-14
2 1690-1 Wyatt & Lane Mazich, MI 26-11 SS7 BOLD STRATEGY 70-8 OAB6 STAND TALL 24-1
3 1631-1 Mackenzie Dore, OH 27-12 BEYE8 SUMMER SCHOOL 13-1 BEYE5 FRANCHISE 9-2
4 1679-1 Cameron Langford, OH 81-1 HRFD8 RAWHIDE 32-1 HRFD6 OUT WITH A BANG 2-14
5 1683-1 Liam Luke, NY 7-2 HD8 CLOUT 42-1  
6 1705-2 Halle Morehead, OH 10-3 BEYE8 SUMMER SCHOOL 13-1 OAB6 STAND TALL 24-1
7 1684-10 Benjamin Lyness, NY 2-5 GRDD8 ALL RISE 15-2 NBRP5 TWISTER 27-2
8 1616-10 Dalton Bull, OH 10-1 BEYE8 SUMMER SCHOOL 13-1 OAB6 STAND TALL 24-1
9 1703-1 Madison Millett, IN 22-6 HD8 CLOUT 42-1 SDF4 ALL SHOOK UP 6-3

GILTS CLASS 2 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1700-1 Hunter Mcmillen, PA 61-9 OAB7 NEXT CHAPTER 6-4 NBRP5 HES THE ONE 15-6
2 1655-1 Owen Hege, IN 59-5 OAB7 NEXT CHAPTER 6-4 MAFF4 LIFETIME 4-10
3 1675-10 Liza Klingenberg, MI 5-9 OAB7 NEXT CHAPTER 6-4 NBRP5 HES THE ONE 15-6
4 1727-1 Karley Richard, OH 36-5 ACGF8 BRAKE CHECK 25-1 OAB6 STAND TALL 24-1
5 1769-1 Aaron Zundel, PA 41-7 TBRO8 JAWS 11-2 LD5 AT EASE 9-2
6 1699-1 Risecen Mcginnis, PA 15-1 ACGF5 AUTO FLASH 187-1 MAFF4 LIFETIME 4-10
7 1733-1 Sydney Schiff, OH 36-3 ACGF8 BRAKE CHECK 25-1 OAB6 STAND TALL 24-1
8 1613-1 Alivia Burlingame-blonde, MI 96-12 CAIN7 SELFISH 25-7 OAB6 SALUTE 8-3
9 1675-3 Liza Klingenberg, MI 24-7 BEYE7 LESSON PLAN 8-1 HRFD7 GRUS VENGEANCE 77-13
10 1608-1 Trevor Beats, NY 6-6 ABF8 REVOLVER 38-1 SDF5 STRUCTURE 54-6

GILTS CLASS 3 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1690-2 Wyatt & Lane Mazich, MI 13-1 ABF7 LAST DROP 69-3 BEYE7 LESSON PLAN 8-1
2 1613-2 Alivia Burlingame-blonde, MI 18-2 ALBD7 HIGH ALERT 60-1 RYNK5 WAR PAINT 1-4
3 1656-1 Ammerahh Hennessy, PA 26-4 CAIN7 LESSON LEARNED 25-5 RLR4 MAN UP 15-2
4 1615-20 Jaden Brotherton, MO 4-8 DWRR7 LOST IDENTITY 8-9 STKY6 RED INK 12-3
5 1615-10 Jaden Brotherton, MO 4-2 DWRR7 LOST IDENTITY 8-9 STKY6 RED INK 12-3
6 1738-10 Kylene Stierly, NY 3-3 VDMD6 GRUS FOREVER FRIDAY 3 2MCG6 RED DOG 4-3
7 1775-1 Rebbeca Dice, PA 38-8 TBRO8 JAWS 11-2 NBD7 RON 43-1

GILTS CLASS 4 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1646-1 Kalin Greiner, IN 18-7 ABF8 38 SPECIAL 38-2 BEYE4 GRUS REAL DEAL 54-1
2 1645-2 Sierra Graham, FL 33-8 2BFI7 CLASSIFIED 52-1 KTB7 SECOND 2 NONE 9-3
3 1743-10 Riley Stull, OH 6-2 BEYE7 ABOVE ALL 62-1 STN6 IM THE ONE 3-1
4 1717-1 Emily Pattison, PA 25-5 NWEI7 SPLIT SECOND 80-7 NWEI6 UNLIMITED 7-4
5 1622-10 Nathan M Clum, NY 2-14 JJG7 POWER STANCE 27-1 IZF6 CHEAP MONEY 2-5
6 1664-1 Helena Kagan, NY 18-2 OAB6 STAND TALL 24-1 MAFF4 LIFETIME 4-10
7 1620-1 Brady Carney, GA 19-2 CAIN7 LESSON LEARNED 25-5 DRS5 LAW AND ORDER 1-7
8 1647-1 Alice Hargrave, NY 17-5 ID7 STRUCTURE 32-2 ID6 NAME BRAND 26-1
9 1742-40 Katie Stull, OH 5-3 BEYE7 ABOVE ALL 62-1 RWWF6 ATTENTION 37-1
10 1668-1 Melissa Keller, NY 9-1 HERB6 PARTNER IN CRIME 7-2 RLR5 RANGER DANGER 37-3

GILTS CLASS 5 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1654-1 Hallie Hege, IN 54-7 KTB8 TCG UNFORGETTABLE 10-1 NBRP5 CLASS ACT 15-8
2 1749-30 Tegan Walker, IN 3-6 OAB6 STAND TALL 24-1 JCFF4 LIGHT EM UP 18-2
3 1677-1 Dillon & Garrett Knoll &, NY 23-3 KTB8 TCG UNFORGETTABLE 10-1 NWEI5 BULL DUST 36-3
4 1743-2 Riley Stull, OH 4-3 NWEI7 SPLIT SECOND 80-7 TDH6 INTUITION 29-2
5 1724-1 Addison Reeves, OH 55-9 ABF7 LAST DROP 69-3 MAFF4 LIFETIME 4-10
6 1638-1 Nick Gardner, PA 23-8 SDF7 RAMPAGE 13-10 TBRO7 RED BLOOD 30-2
7 1723-1 Destiny Reed, OH 19-3 JJG7 POWER STANCE 27-1 SDH7 BOMBS AWAY 232-1
8 1742-20 Katie Stull, OH 3-6 DPF8 GRAND SLAM 5-4 OAB5 TRADEMARK 5-1
9 1710-1 Brooke Noel, NY 67-2 OAB7 HIGH ALERT 26-2 GRSP6 CORNER POCKET 43-1
10 1617-1 Lindsey Bush, MI 14-3 ALBD7 HIGH ALERT 60-1 ALBD5 IMPECCABLE 1-5
11 1629-10 Logan Deel, OH 34-5 RYNK6 FOCUS 1-4 HP6 HE IS WHAT HE IS 63-2
12 1628-1 Lane Deel, OH 41-7 TRES8 TCG TOP IT OFF 10-3 RWWF6 ATTENTION 37-1
13 1633-1 Aubreigh Ewart, PA 20-4 TSP7 HEADS UP 2-7 SDF5 MR RIGHT 60-7

GILTS CLASS 6 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1678-3 Hallie &/or Keri Landry, LA 16-8 JMG8 YELLOWSTONE 15-1 KTB6 NO RULES 4-4
2 1730-1 Morgan Rustmeyer, IL 23-6 SFJC7 GRANDPA JOE 8-8 BEYE7 LESSON PLAN 8-1
3 1700-2 Hunter Mcmillen, PA 18-8 JMG8 YELLOWSTONE 15-1 OAB6 STAND TALL 24-1
4 1731-1 , OH 1-3 IGF7 D I R M 56-2 BRCK5 GRANDPA JACK 17-4
5 1742-30 Katie Stull, OH 2-1 STN6 IM THE ONE 3-1 RZN5 FIRE AWAY 20-7
6 1753-1 Alaina Webster, PA 15-2 TRES7 FAST TRACK 19-3 OAB6 STAND TALL 24-1
7 1665-1 Bailey Kasbee, PA 1-3 DPF8 GRAND SLAM 5-4 RYNK6 FOCUS 1-4
8 1711-1 Cody Noel, NY 6-8 RYNK8 KNIGHT TRAIN 17-2 JOSE5 AMERICAN PICKER 3-3
9 1673-10 Kassidy Kimble, WV 10-2 JMG8 YELLOWSTONE 15-1 HP6 HE IS WHAT HE IS 63-2
10 1615-3 Jaden Brotherton, MO 13-5 TRES7 FAST TRACK 19-3 NBRP5 HES THE ONE 15-6
11 1607-1 Casey Bear, PA 10-6 JOEB7 WATCH ME 17-3 KTB6 WATCH N LEARN 6-3
12 1750-1 Kaden Ward, OH 9-2 ACGF8 BRAKE CHECK 25-1 ILL7 STICK THIS 6-5
13 1692-1 Madison Mcclure, PA 21-11 TBRO8 JAWS 11-2 NBD7 RON 43-1

BARROWS CLASS 1 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1729-11 Hannah Rustmeyer, IL 54-3 MDXD8 BEHIND THE SCENES 4-3 NBS3 CHALLENGER 3-1
2 1763-11 Drew Williams, IN 27-5 BEYE8 SUMMER SCHOOL 13-1 BEYE5 FRANCHISE 9-2
3 1659-11 Mackenzie Hodupp, IN 54-5 JRS7 ATTENTION 94-2 RWWF6 ATTENTION 37-1
4 1660-11 Jennifer Hoelscher, NY 55-7 HRFD8 RAWHIDE 32-1 HRFD4 THOR 75-8
5 1720-11 Colton Popejoy, IN 20-3 JJG7 IM GOOD 30-6 RWWF6 ATTENTION 37-1
6 1602-11 Mattea Antrup, MI 26-7 OAB7 HIGH ALERT 26-2 ALBD3 POLAR VORTEX 10-2
7 1616-11 Dalton Bull, OH 10-9 BEYE8 SUMMER SCHOOL 13-1 OAB6 STAND TALL 24-1

BARROWS CLASS 2 Duroc

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1748-11 Morgan Wagner, IL 17-1 BEYE7 LESSON PLAN 8-1 DTF5 OFF LABEL 55-11
2 1762-11 Cale Williams, IN 16-3 KTB8 TCG UNFORGETTABLE 10-1 OAB7 EYE OF THE STORM 26-1
3 1677-11 Dillon & Garrett Knoll &, NY 2-1 OAB7 HIGH ALERT 26-2 TDH6 INTUITION 29-2
4 1675-12 Liza Klingenberg, MI 5-4 OAB7 NEXT CHAPTER 6-4 NBRP5 HES THE ONE 15-6
5 1641-11 Jacob Glunt, IN 19-3 ILL7 HILL STICK IT 16-6 OAB6 STAND TALL 24-1
6 1675-11 Liza Klingenberg, MI 20-3 KTB8 TCG UNFORGETTABLE 10-1 OAB4 CANT STOP 8-3
7 1670-11 Tanner Kempiak, IL 5-7 JMG8 YELLOWSTONE 15-1 NBRP5 TWISTER 27-2
8 1715-11 Logan Patterson, OH 15-1 GRDD8 ALL RISE 15-2 RLR3 SGLD EARTH SHAKER 18-2
9 1684-11 Benjamin Lyness, NY 2-3 GRDD8 ALL RISE 15-2 NBRP5 TWISTER 27-2
10 1739-11 Sara C Stierly, NY 3-6 VDMD6 GRUS FOREVER FRIDAY 3 2MCG6 RED DOG 4-3

HAMPSHIRE

Champion Hampshire Barrow & Class 2 Winner 
Kalin Greiner, Ind. | Breeder: JJ Genetics, Ind.
1EAS7 SIMPLE 1-7 x KORB4 ALL EYES 23-7

Res. Champion Hampshire Barrow & 2nd Class 2
Ethan Stas, Pa. | Breeder: Matthew J Litman, Pa.
IGJG7 SET THE STYLE x AAHH4 GRUS CRIMINAL

Champion Hampshire Gilt & Class 2 Winner 
Sadie Popejoy, Ind. | Breeder: Joostberns Showpigs, Mich.
NAJO7 SCHHHH 19-1 x NAJO5 TCG NEW RECRUIT

Res. Champion Hampshire Gilt & Class 3 Winner
Maddie Fugate, Ill. | Breeder: Cade Fecke, Ill.
JLM7 IGNITION 1-1 x JLM3 CARRY ON 21-1

GILTS CLASS 1 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1655-2 Owen Hege, IN 34-3 NAJO8 GRUS SHOCK THE WORLD CFLK6 TCG STRANDED 5-1
2 1676-10 Riley Klingenberg, MI 4-5 NAJO7 SHOOT ME STRAIGHT 14- CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1
3 1659-1 Mackenzie Hodupp, IN 19-6 AAHH7 RESCUED 14-2 CCF4 GENTRY 5-3
4 1645-1 Sierra Graham, FL 63-3 DPF7 HORSEPOWER 8-1 KMRE3 HAYMAKER 11-5
5 1746-1 Max Vainner, MI 11-6 ASP8 HEIST 5-4 EBM3 BREAKING BAD 15-8
6 1747-1 Mckenna Vainner, MI 10-5 ASP8 HEIST 5-4 BOLN4 NO DEBATE 18-8
7 1682-1 Dalton Luke, NY 20-4 JGR3 REACH 1-10 JSE6 BLACK MAGIC 55-1

GILTS CLASS 2 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1721-3 Sadie Popejoy, IN 12-5 NAJO7 SCHHHH 19-1 NAJO5 TCG NEW RECRUIT 12-9
2 1749-20 Tegan Walker, IN 18-7 JGR7 OPPORTUNITY KNOCKS 3-5 AAHH3 MEET YOUR MAKER 2-3
3 1749-10 Tegan Walker, IN 17-4 JGR7 OPPORTUNITY KNOCKS 3-5 EC2 7 UP 7-2
4 1603-1 Kayla Barker, OH 4-4 CMS8 PRESTIGE 1-3 DHS6 BARN TALK 15-3
5 1611-1 Maddison Berkley, OH 17-5 JGR7 OPPORTUNITY KNOCKS 3-5 EC2 7 UP 7-2
6 1641-10 Jacob Glunt, IN 19-3 EC7 THE FUTURE 94-2 1FHH4 UNBROKEN 24-1
7 1686-1 Casey Martin, IL 83-2 GMW7 OPEN BAR 11-7 BOLN5 LAST CALL 10-4

GILTS CLASS 3 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1636-1 Maddie Fugate, IL 70-4 JLM7 IGNITION 1-1 JLM3 CARRY ON 21-1
2 1657-10 Cailyn Hines, MI 6-2 RMF8 NOBLE ACCESS 9-6 BOLN1 POINT MAKER 118-3
3 1642-10 Landon Glunt, IN 18-1 NAJO6 BLIND AMBITION 6-7 JM3 BLINDFOLD 2-3
4 1768-2 Mason Wright, PA 16-4 2MFF6 OVER TIME 3-1 RMI6 THE PROGRAM 4-1
5 1680-1 Carlin Ligo, PA 16-1 2MFF6 OVER TIME 3-1 RMI6 THE PROGRAM 4-1
6 1620-2 Brady Carney, GA 32-9 EC7 BOLT ACTION 58-2 BJKE5 GRUS FUGITIVE 2-1
7 1691-10 Mackenzie Mcclure, PA 12-7 NAJO7 GRUS AIM HIGH 2-10 GRUS6 GRUS LOOK AT ME 84-1
8 1709-1 Wyatt New, MD 30-4 YAG5 HISTORY CHANNEL 40-8 JJG4 RAISE EM UP 27-1
9 1708-1 Gressa New, MD 30-3 YAG5 HISTORY CHANNEL 40-8 JJG4 RAISE EM UP 27-1

BARROWS CLASS 1 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1733-11 Sydney Schiff, OH 39-9 NAJO8 GRUS SHOCK THE WORLD KORB7 SELF EMPLOYMENT 41-4
2 1729-12 Hannah Rustemeyer, IL 4-4 RMF8 GRAND ENTRANCE 9-4 BOLN3 POINT MAKER 99-2
3 1749-11 Tegan Walker, IN 19-3 RMF8 GRAND ENTERANCE 9-4 JGR7 OPPORTUNITY KNOCKS 3-5
4 1659-13 Mackenzie Hodupp, IN 19-1 AAHH7 RESCUED 14-2 CCF4 GENTRY 5-3
5 1709-11 Wyatt New, MD 3-1 VCH7 COMING HOME 9-2 GMW6 KEEP SAKE 8-4
6 1621-11 Carson Chambers, MI 83-4 NAJO8 NO CLASS 10-3 CFLK6 TCG STRANDED 5-1
7 1703-11 Madison Millett, IN 3-2 CFLK6 GRUS WORLD CLASS 2-1 KORB4 ALL EYES 23-7

BARROWS CLASS 2 Hampshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1646-11 Kalin Greiner, IN 12-1 1EAS7 SIMPLE 1-7 KORB4 ALL EYES 23-7
2 1737-11 Ethan Stas, PA 9-3 IGJG7 SET THE STYLE 31-1 AAHH4 GRUS CRIMINAL 29-1
3 1672-11 Kolton Kilmer, IN 9-3 DVGG7 TCG SIMPLY SHOCKING 4 CFLK6 TCG STRANDED 5-1
4 1642-11 Landon Glunt, IN 16-2 RMF8 GRAND ENTRANCE 9-4 NAJO5 GRUS THE GAME 12-5
5 1743-11 Riley Stull, OH 2-6 IGJG7 SET THE STYLE 31-1 JLM3 CARRY ON 21-1
6 1632-11 Mason Downs, OH 28-6 RMF8 GRAND ENTRANCE 9-4 CFLK4 TCG EXILE 1-1
7 1681-11 Carson Ligo, PA 16-3 2MFF6 OVER TIME 3-1 RMI6 THE PROGRAM 4-1

 

LANDRACE

Champion Landrace Barrow & Class 1 Winner
Riley Phillips, Ohio | Breeder: Knauth Showpigs, Ill.
KOLT7 OVERTIME 1-2 x CNTM6 HE’S GOT IT 7-12

Res. Champion Landrace Barrow & 2nd Class 1 
Hannah Patterson, Ohio | Breeder: Emily & Morgan Russell, Ind.
JMG8 REALLY REALLY REALLY x PCHS6 MAYHEM 21-3

Champion Landrace Gilt & Class 2 Winner
Johnie Ann McDonnell, Ind. | Breeder: Carson Daulton, Ohio 
OTTN8 ORGANIZED CHAOS x LOOF5 CALL ME CRAZY

Res. Champion Landrace Gilt & Class 1 Winner 
Sadie Popejoy, Ind. | Breeder: Popejoy Family, Ind.
CSV8 FINALLY 21-6 x CKW7 CLOCKS TICKING

GILTS CLASS 1 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1721-20 Sadie Popejoy, IN 3-2 CSV8 FINALLY 21-6 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4
2 1689-1 Ava Massucci, PA 54-9 KOLT7 OVERTIME 1-2 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4
3 1666-1 Landry Marie Kaysen, IA 6-4 CSV8 FINALLY 21-6 WALK6 I GOT IT 8-5
4 1749-40 Tegan Walker, IN 12-3 JMG8 REALLY REALLY REALLY 6 DOVS2 BAD CAT 9-8
5 1693-10 Chasten Mcconn, PA 9-7 KOLT7 GRUS CERTIFIED 8-1 JMG6 SECRETS OUT 54-6
6 1761-1 Ryan Wilcox, NY 4-4 WALK7 REV'D UP 60-1 SNSS1 SLINGBLADE 256-2

GILTS CLASS 2 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1695-1 Johnie Ann Mcdonnell, IN 27-4 OTTN8 ORGANIZED CHAOS 89-4 LOOF5 CALL ME CRAZY 9-5
2 1721-10 Sadie Popejoy, IN 3-2 KORB6 HAMMER DOWN 22-1 KORB5 SMASH 19-3
3 1677-3 Dillon Knoll, NY 2-4 JMG REALLY REALLY REALLY 6  
4 1642-2 Landon Glunt, IN 6-1 OTTN8 ORGANIZED CHAOS 89-4 DOVS2 BAD CAT 9-8
5 1740-1 John H Stierly Iv, NY 2-8 JMG8 REALLY REALLY REALLY 6 WTX4 GOT EM 14-6
6 1602-1 Mattea Antrup, MI 3-2 OTTN8 ORGANIZED CHAOS 89-4 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4
7 1688-1 Konnor May, OH 9-6 CLAU7 HAVOC 16-1 WTX4 GOT EM 14-6
8 1693-20 Chasten Mcconn, PA 6-6 LNVL8 DOUBLE WIDE DREAM 2-1 DOVS2 BAD CAT 9-8
9 1720-10 Colton Popejoy, IN 2-4 JMG8 REALLY REALLY REALLY 6 WTX4 GOT EM 14-6
10 1708-2 Gressa New, MD 8-6 NBL8 TIC TOC 202-6 CDAY6 TCG BREAK AWAY 26-1

BARROWS CLASS 1 Landrace

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1718-11 Riley Phillips, OH 59-6 KOLT7 OVERTIME 1-2 CNTM6 HES GOT IT 7-12
2 1714-11 Hannah Patterson, OH 16-2 JMG8 REALLY REALLY REALLY 6 PCHS6 MAYHEM 21-3
3 1651-11 Nora Hayes, NY 53-1 KOLT7 OVERTIME 1-2 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4
4 1722-11 Sohpia Popejoy, IN 2-5 JMG8 REALLY REALLY REALLY 6 WTX4 GOT EM 14-6
5 1666-11 Landry Marie Kaysen, IA 48-2 KOLT7 OVERTIME 1-2 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4
6 1666-12 Landry Marie Kaysen, IA 48-4 KOLT7 OVERTIME 1-2 CKW7 CLOCKS TICKING 1-4
7 1693-11 Chasten Mcconn, PA 9-5 KOLT7 GRUS CERTIFIED 8-1 JMG6 SECRETS OUT 54-6

 

YORKSHIRE

Champion Yorkshire Barrow & Class 3 Winner 
Hallie Landry, La. | Breeder: DJ & Amara Sanders, Ill. 
KORB7 ENCORE 15-6 x RIY5 CAPITAL GAIN 72-1

Res. Champion Yorkshire Barrow & 2nd Class 3  
Cailyn Hines, Mich. | Breeder: Hahn Genetics, Ind.
SDF8 THE ROCK 3-2 x FISC6 FAST TRACK 11-2

Champion Yorkshire Gilt & Class 3 Winner 
Lydia Acmoody, Mich. | Breeder: Hahn Genetics, Ind. 
SDF8 THE ROCK 3-2 x CDO7 WOOLLY LEGS 2-4

Res. Champion Yorkshire Gilt & Class 2 Winner 
Maddie Fugate, Ill. | Breeder: Adam Beck & Family Showpigs, Ind. 
JRS8 STEP BY STEP 15-1 x RIY3 RICOCHET 32-4 

GILTS CLASS 1 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1678-1 Hallie Landry, LA 115-1 DPF7 SHINE ON 37-10 HACO2 TCG UNTOUCHABLE 153-6
2 1705-1 Halle Morehead, OH 12-3 JM8 EXECUTION 24-1 LFC4 VOYAGE 60-4
3 1639-1 Parker Gardner, PA 46-6 RIY8 TCG THE FIX 42-1 WGW4 MOONSHINE 34-1
4 1621-1 Carson Chambers, MI 51-13 WGW7 NATURAL INSTINCT 12-9 QSF3 SPUDDER 275-3
5 1726-1 Brant Rice, PA 54-6 WGW7 NATURAL INSTINCT 12-9 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
6 1749-60 Tegan Walker, IN 28-7 DPF7 SHINE ON 37-10 LUPI6 OUTSIDER 106-7
7 1731-2 Caydence Scale, OH 33-7 RSY6 AMPED UP 4-1 KORB7 CHEST BUMP 12-6
8 1759-1 Colt Wetherell Jr, PA 3-8 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 CDO3 POWER ON 282-7
9 1758-1 Jailynn Wetherell, PA 3-5 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 CDO3 POWER ON 282-7

GILTS CLASS 2 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1636-3 Maddie Fugate, IL 60-5 JRS8 STEP BY STEP 15-1 RIY3 RICOCHET 32-4
2 1600-3 Lydia Acmoody, MI 42-7 SDF8 THE ROCK 3-2 FISC6 FAST TRACK 11-2
3 1672-1 Kolton Kilmer, IN 10-10 LLAY7 DOMINATOR 10-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
4 1600-1 Lydia Acmoody, MI 42-3 SDF8 THE ROCK 3-2 FISC6 FAST TRACK 11-2
5 1737-1 Ethan Stas, PA 58-12 LLAY7 DOMINATOR 10-1 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3
6 1671-1 Karson Kilmer, IN 10-9 LLAY7 DOMINATOR 10-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
7 1678-2 Hallie Landry, LA 27-5 RIY8 CONCEAL 2-4 RSY6 AMPED UP 4-1
8 1619-10 Ruth Ann Carity, OH 36-5 RIY8 CONCEAL 2-4 CARI7 STOKED 30-8
9 1631-2 Mackenzie Dore, OH 58-14 LLAY7 DOMINATOR 10-1 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3
10 1609-10 Brandon Beaumont, NY 3-5 RRF7 EASY MONEY 22-5 RIY6 STOCK BROKER 66-1
11 1661-2 Kalvin Hrutkay, PA 38-7 RIY8 CONCEAL 2-4 RIY4 GAIN CONTROL 87-5

GILTS CLASS 3 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1600-2 Lydia Acmoody, MI 30-5 SDF8 THE ROCK 3-2 CDO7 WOOLLY LEGS 2-4
2 1677-2 Dillon Knoll, NY 3-2 LLAY7 DOMINATOR 10-1 RIY4 GAIN CONTROL 87-5
3 1667-1 Mckinley Kaysen, IA 38-3 DPF7 SHINE ON 37-10 LUPI5 TORPEDO LOMBARDI 24-2
4 1675-20 Liza Klingenberg, MI 3-8 CDAY8 TCG TIMES UP 1-1 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
5 1676-20 Riley Klingenberg, MI 3-9 CDAY8 TCG TIMES UP 1-1 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
6 1722-1 Sophia Popejoy, IN 40-1 CDAY8 TCG TIMES UP 1-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
7 1627-1 Kenna Corbett, GA 28-6 NCH7 SMOKE RINGS 42-10 JJI7 LIGHT THIS 30-2
9 1614-1 Jennifer Boehm, OH 4-5 CDNO7 BUILT FOR THIS 2-7 WIU5 NECK NATION 13-4

GILTS CLASS 4 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1618-1 Cole Carity, OH 39-12 LLAY7 DOMINATOR 10-1 CDO3 BRUNO 273-8
2 1771-1 Autumn Zundel, PA 36-4 CDO7 OH YEAH 261-7 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
3 1749-50 Tegan Walker, IN 22-11 LLAY7 DOMINATOR 10-1 JGR4 POWER UP 89-9
4 1634-1 Rylee Ewing, PA 39-10 LLAY7 DOMINATOR 10-1 CDO3 BRUNO 273-8
5 1760-1 Cambree Whitsel, PA 47-5 RIY6 STOCK BROKER 66-1 RIY3 RICOCHET 32-4
6 1663-1 Max Ivcic, PA 36-5 CDO7 OH YEAH 261-7 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
7 1798-1 Jakob Fullerton, MD 47-10 RIY6 STOCK BROKER 66-1 RIY3 RICOCHET 32-4
8 1603-20 Kayla Barker, OH 12-8 PSAT7 HAND IT OVER 71-1 TBRO7 6 SPEED 22-5
9 1625-1 Robert Coon, NY 17-6 TMF8 SHOW BIZ 66-1 BMTM6 GROUND CONTROL 3-1

GILTS CLASS 5 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1638-2 Nick Gardner, PA 13-1 RIY7 PUMPED UP 13-4 CDO3 POWER ON 282-7
2 1736-1 Trenton Stadtmiller, PA 7-11 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
3 1674-1 Morgan Kimmel, PA 13-4 RIY7 PUMPED UP 13-4 CDO3 POWER ON 282-7
4 1768-1 Mason Wright, PA 7-7 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
5 1661-1 Kalvin Hrutkay, PA 13-3 RIY7 PUMPED UP 13-4 CDO3 POWER ON 282-7
6 1694-1 Skylee Mcdonald, PA 7-5 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
7 1605-1 Garrett Barnes, PA 13-11 AMLG8 BONED UP 12-7 TBRO6 MAGGOT 8-3
8 1635-1 Savannah Ferguson, OH 9-7 RSY6 AMPED UP 4-1 RRF7 EASY MONEY 22-5
9 1628-2 Lane Deel, OH 7-8 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
10 1629-2 Logan Deel, OH 7-3 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
11 1799-1 , 7-2 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
12 1755-10 Jared Weixlmann, NY 5-3 FDG5 GRUS PRIORITY ONE 43-1 ACGF6 NEWS FLASH 65-3

GILTS CLASS 6 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1725-1 Madelyn Rennecker, OH 11-7 AMLG8 BONED UP 12-7 RSY6 AMPED UP 4-1
2 1698-1 Madison Mcginnis, PA 7-6 TMF8 SHOW BIZ 66-1 HAF7 FREEDOM 21-5
3 1742-1 Katie Stull, OH 1-2 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8 MYLS3 THE WAITS OVER 1-2
4 1644-1 Kayla Graham, PA 13-5 RAYT8 HELP EM ALL 26-3 1BSY5 UNTOUCHED 1-8
5 1712-1 Macie Noel, NY 7-4 TMF8 SHOW BIZ 66-1 HAF7 FREEDOM 21-5
6 1716-1 Eli Pattison, PA 24-9 CDO7 OH YEAH 261-7 LUPI7 SHOCK THERAPY 3-2
7 1650-10 Rachael Harper, NY 10-2 JGR5 PATH FINDER 107-11 RIY6 TANGO 56-2
8 1685-1 Trent Marshall, PA 10-1 HAF7 TCG LEAD FOOT 41-5 TPSP6 PROOF READ 71-1
9 1648-1 Gwen Hargrave, NY 28-5 LUPI8 CHALLENGE MET 6-9 LUPI4 THUNDERSTRUCK 18-8
10 1662-1 Gavin Husenits, PA 24-6 CDO7 OH YEAH 261-7 LUPI7 SHOCK THERAPY 3-2

GILTS CLASS 7 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1630-1 Lindsey Dore, OH 20-10 CDO7 OH YEAH 261-7 WGW5 JUPITER 46-17
2 1767-1 Corbin Winkle, OH 16-9 LLAY7 DOMINATOR 10-1 SDH5 SAWZALL 14-2
3 1764-1 Kyla Williams, OH 9-2 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
4 1606-1 Blake Bear, PA 3-3 HAF7 AMPED UP 13-1 DSUR5 COLE MINE 10-3
5 1732-1 Josey Schiff, OH 5-2 CDAY5 SIT TIGHT 16-12 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
6 1624-1 Emily Coon, NY 11-4 CBBG7 PROVE EM WRONG 23-4 RIY6 HANDS UP 11-3
7 1669-1 Easton Kempiak, IL 1-7 ILL8 BIG STICK 5-1 CDO6 GAIN POWER 292-7
8 1752-1 Adrianna Webster, PA 12-3 CBBG7 PROVE EM WRONG 23-4 RIY4 NOW OR NEVER 61-2
9 1741-10 Brianna Stockwell, MI 4-4 CDO7 WOOLLY LEGS 2-4 SDF7 HIDDEN TREASURE 1-6
10 1623-1 Arvine Coon Iv, NY 12-6 CBBG7 PROVE EM WRONG 23-4 RIY4 NOW OR NEVER 61-2
11 1691-2 Mackenzie Mcclure, PA 20-11 CDO7 OH YEAH 261-7 WGW5 JUPITER 46-17
12 1692-2 Madison Mcclure, PA 20-9 CDO7 OH YEAH 261-7 WGW5 JUPITER 46-17

BARROWS CLASS 1 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1671-11 Karson Kilmer, IN 10-4 LLAY7 DOMINATOR 10-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
2 1736-11 Trenton Stadtmiller, PA 55-1 WGW7 NATURAL INSTINCT 12-9 WGW4 SUNSHINE 83-11
3 1618-11 Cole Carity, OH 37-5 LLAY7 DOMINATOR 10-1 JGR6 READY MADE 106-9
4 1616-12 Dalton Bull, OH 12-9 JM8 EXECUTION 24-1 LFC4 VOYAGE 60-4
5 1718-12 Riley Phillips, OH 49-1 WGW7 NATURAL INSTINCT 12-9 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
6 1658-11 Amelia Hintz-strub, NY 4-5 KORB7 ENCORE 15-6 NCG3 TOUCH EM ALL 9-3
7 1624-11 Emily Coon, NY 13-5 CBBG7 PROVE EM WRONG 23-4 NWEI5 IN CONTROL 48-4
8 1661-11 Kalvin Hrutkay, PA 56-2 WGW7 NATURAL INSTINCT 12-9 RIY6 HANDS UP 11-3
9 1637-11 Malea Fullerton, MD 4-2 ILL8 BIG STICK 5-1 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1

BARROWS CLASS 2 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1619-11 Ruth Ann Carity, OH 37-2 LLAY7 DOMINATOR 10-1 JGR6 READY MADE 106-9
2 1657-12 Cailyn Hines, MI 43-5 CDO7 WOOLLY LEGS 2-4 FISC6 FAST TRACK 11-2
3 1744-11 Ella Underberg, NY 15-1 CBBG7 PROVE EM WRONG 23-4 KORB7 CHEST BUMP 12-6
4 1730-11 Morgan Rustmeyer, IL 95-1 LLAY7 DOMINATOR 10-1 JGR7 BULLETPROOF 345-6
5 1610-11 Katelynn Bennett, PA 12-1 CDO6 GAIN POWER 292-7 OSU6 COWBOY 18-3
6 1704-11 Gracie Milton, FL 58-3 LLAY7 DOMINATOR 10-1 ACGF6 BIG COUNTRY 175-3

BARROWS CLASS 3 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1678-11 Hallie Landry, LA 29-4 KORB7 ENCORE 15-6 RIY5 CAPITAL GAIN 72-1
2 1657-11 Cailyn Hines, MI 42-2 SDF8 THE ROCK 3-2 FISC6 FAST TRACK 11-2
3 1672-12 Kolton Kilmer, IN 10-6 LLAY7 DOMINATOR 10-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
4 1726-11 Brant Rice, PA 13-8 RIY7 PUMPED UP 13-4 CDO3 POWER ON 282-7
5 1733-12 Sydney Schiff, OH 40-6 CDAY8 TCG TIMES UP 1-1 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
6 1614-11 Jennifer Boehm, OH 23-4 SS5 HIGH COUNTRY 41-4 KORB7 LEAPS AND BOUNDS 12-8
7 1643-11 Olivia Goodyear, OH 9-1 RSY6 AMPED UP 4-1 TBRO4 YET AGAIN 7-2
8 1661-12 Kalvin Hrutkay, PA 13-2 RIY7 PUMPED UP 13-4 CDO3 POWER ON 282-7

BARROWS CLASS 4 Yorkshire

Place Lot No. Exhibitor EN Sire Dam's Sire
1 1630-11 Lindsey Dore, OH 61-4 BTH7 MONEY ALL DAY 2-1 CDO4 SURGE 294-5
2 1769-12 Cale Williams, IN 7-2 NCH7 BUCKLE UP 44-5 RIY3 BONE BUZZ 87-7
3 1667-11 Mckinley Kaysen, IA 94-4 TMF8 SHOW BIZ 66-1 JGR3 TORPEDO OUTSIDER 159-7
4 1677-12 Dillon Knoll, NY 3-1 GRSP8 BETTERNOT 50-5 GRSP7 SUE T 39-3
5 1645-11 Sierra Graham, FL 29-1 PSAT7 HAND IT OVER 71-1 CDO3 POWER ON 282-7
6 1623-11 Arvine Coon Iv, NY 17-5 TMF8 SHOW BIZ 66-1 BMTM6 GROUND CONTROL 3-1
7 1776-11 Elizabeth Dice, PA 24-10 CDO7 OH YEAH 261-7 LUPI7 SHOCK THERAPY 3-2
8 1706-11 Donald Neese, PA 7-6 RSY6 AMPED UP 4-1 SS5 HIGH COUNTRY 41-4
9 1765-11 Robbie Wilson-jones, PA 16-8 DVGG8 SPUDDER 3-5 RIY3 BONE BUZZ 87-7

CROSSBRED

Champion Crossbred Barrow & Class 4 Winner 
Morgan Rustmeyer, Ill.

Res. Champion Crossbred Barrow & Class 3 Winner
Trenton Stadtmiller, Pa. 

Champion Crossbred Gilt & Class 9 Winner 
Trenton Stadtmiller, Pa. 

Res. Champion Crossbred Gilt & Class 5 Winner 
Owen Hege, Ind. 

GILTS CLASS 1 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1678-5 Hallie Landry, LA 239-5
2 1646-7 Kalin Greiner, IN 15-7
3 1726-1 Brant Rice, PA 24-1
4 1730-7 Morgan & Reece Rustmeyer &, IL 48-5
5 1613-7 Alivia Burlingame-blonde, MI 14-10
6 1698-7 Madison Mcginnis, PA 34-1
7 1617-7 Lindsey Bush, MI 1-4
8 1662-7 Gavin Husenits, PA  
9 1607-1 Casey Bear, PA 54-5

GILTS CLASS 2 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1700-7 Hunter Mcmillen, PA 41-2
2 1767-7 Corbin Winkle, OH 41-3
3 1733-7 Sydney Schiff, OH 12-3
4 1775-1 Rebbeca Dice, PA 38-8
5 1699-7 Risecen Mcginnis, PA 8-5
6 1759-7 Colt Wetherell Jr, PA 15-6
7 1626-7 Harper Copeland, GA 87-2
8 1629-2 Logan Deel, OH 29-3
9 1683-7 Liam Luke, NY  
10 1608-7 Trevor Beats, NY 5-8
11 1711-8 Cody Noel, NY 2-7

GILTS CLASS 3 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1764-7 Kyla Williams, OH 1-1
2 1690-7 Lane Mazich, MI 43-2
3 1614-7 Jennifer Boehm, OH 8-6
4 1727-7 Karley Richard, OH 8-7
5 1627-7 Kenna Corbett, GA 130-1
6 1621-7 Carson Chambers, MI 15-3
7 1755-7 Jared Weixlmann, NY 13-2
8 1673-7 Kassidy Kimble, WV 10-2
9 1664-7 Helena Kagan, NY  
10 1650-7 Rachael Harper, NY 6-1
11 1628-8 Lane Deel, OH 29-1

GILTS CLASS 4 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1678-4 Hallie Landry, LA 6-1
2 1690-8 Lane Mazich, MI 16-6
3 1705-7 Halle Morehead, OH 7-5
4 1613-8 Alivia Burlingame-blonde, MI 14-4
5 1679-7 Cameron Langford, OH 42-6
6 1689-7 Ava Massucci, PA 4-3
7 1656-7 Ammerahh Hennessy, PA 23-1
8 1628-7 Lane Deel, OH 29-5
9 1615-7 Jaden Brotherton, MO 27-11
10 1623-7 Arvine Coon Iv, NY 45-2

GILTS CLASS 5 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1655-7 Owen Hege, IN 7-7
2 1600-7 Lydia Acmoody, MI 17-10
3 1602-7 Mattea Antrup, MI 22-3
4 1705-8 Halle Morehead, OH 5-1
5 1630-7 Lindsey Dore, OH 13-6
7 1624-7 Emily Coon, NY 45-8
8 1606-7 Blake Bear, PA 6-11
9 1633-7 Aubreigh Ewart, PA 8-9
10 1798-7 Jakob Fullerton, MD 12-6
11 1605-7 Garrett Barnes, PA 6-1

GILTS CLASS 6 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1645-8 Sierra Graham, FL 16-1
2 1771-7 Autumn Zundel, PA 23-2
3 1641-7 Jacob Glunt, IN 11-2
4 1645-7 Sierra Graham, FL 26-17
5 1723-7 Destiny Reed, OH 19-4
6 1753-7 Alaina Webster, 42-5
7 1661-7 Kalvin Hrutkay, PA 12-5
8 1639-7 Parker Gardner, PA 5-4
9 1692-7 Madison Mcclure, PA 3-1
10 1738-7 Kylene Stierly, NY 3-4

GILTS CLASS 7 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1634-7 Rylee Ewing, PA 7-4
2 1665-7 Bailey Kasbee, PA 16-2
3 1654-7 Hallie Hege, IN 7-5
4 1631-7 Mackenzie Dore, OH 1-8
5 1663-7 Max Ivcic, PA 17-7
6 1752-7 Adrianna Webster, PA 105-9
7 1694-7 Skylee Mcdonald, PA 5-6
8 1725-1 Madelyn Rennecker, OH 24-1
9 1688-7 Konner May, 3-5
10 1668-7 Melissa Keller, NY 7-2
11 1691-7 Mackenzie Mcclure, PA 1-9

GILTS CLASS 8 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1769-7 Aaron Zundel, PA 26-8
2 1768-8 Mason Wright, PA 23-9
3 1768-7 Mason Wright, PA 62-1
4 1674-7 Morgan Kimmel, PA 5-2
5 1638-7 Nick Gardner, PA 12-11
6 1642-7 Landon Glunt, IN 6-11
7 1638-8 Nick Gardner, PA 15-4

GILTS CLASS 9 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1736-1 Trenton Stadtmiller, PA 15-5
2 1636-7 Maddie Fugate, IL 37-4
3 1741-7 Brianna Stockwell, MI 1-4
4 1732-7 Josey Schiff, OH 3-9
5 1717-7 Emily Pattison, PA 7-5
6 1625-7 Robert Coon, NY 39-13
7 1685-7 Trent Marshall, PA  

BARROWS CLASS 1 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1720-17 Colton Popejoy, IN 1-1
2 1624-17 Emily Coon, NY 18-6
3 1715-17 Logan Patterson, OH 1-1
4 1602-1 Mattea Antrup, MI 243-8
5 1718-17 Riley & Lauren Phillips, OH 49-6
6 1614-17 Jennifer Boehm, OH 9-3
7 1658-17 Amelia Hintz-strub, NY 1-1

BARROWS CLASS 2 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1714-17 Hannah &PAtterson, OH 23-3
2 1657-17 Payton & Cailyn Hines, MI 24-2
3 1739-17 Sara C Stierly, NY  
4 1610-17 Katelynn Bennett, PA 3-4
5 1765-17 Robbie Wilson-jones, PA  
6 1684-17 Benjamin Lyness, NY 4-2

BARROWS CLASS 3 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1736-17 Trenton Stadtmiller, PA 9-1
2 1659-17 Mackenzie Hodupp, IN 6-10
3 1743-17 Riley Stull, OH 10-2
4 1643-17 Olivia Goodyear, OH 9-1
5 1704-17 Gracie Milton, FL 40-6
6 1726-17 Brant Rice, PA 23-6
7 1632-17 Mason Downs, OH 22-6

BARROWS CLASS 4 Crossbred

Place Lot No. Exhibitor EN
1 1730-17 Morgan & Reece Rustmeyer &, IL 34-6
3 1762-17 Cale &/or Blake Williams, IN 25-2
4 1636-17 Maddie Fugate, IL 86-3
5 1776-17 Elizabeth Dice, PA 8-4
6 1762-18 Cale &/or Blake Williams, IN 12-4
7 1637-17 Malea Fullerton, 12-3
8 1646-17 Kalin Greiner, IN 92-4
8 1748-11 Morgan Wagner, IL 23-3
9 1706-17 Donald Neese, PA 128-1
10 1693-17 Chasten McConn, 27-3

CONTESTS

Champion Novice Showman
Owen Hege, Ind.

Res. Champion Novice Showman
McKinley Kaysen, Iowa

Third Novice Showman 
Tegan Walker, Ind.

Fourth Novice Showman
Josey Schiff, Ohio

Fifth Novice Showman
Sophia Popejoy, Ind.

Sixth Novice Showman 
Kolton Kilmer, Ind.

Seventh Novice Showman
Harper Copeland, Ga.

Eighth Novice Showman 
Landon Glunt, Ind.

Ninth Novice Showman
Blake Bear, Pa.

Tenth Novcie Showman
Karson Kilmer, Ind.

Champion Junior Showman
Hunter McMillen, Pa.

Res. Champion Junior Showman
Cale Williams, Ind.

Third Junior Showman 
Autumn Zundel, Pa.

Fourth Junior Showman 
Kenna Corbett, Ga.

Fifth Junior Showman
Sadie Popejoy, Ind.

Sixth Junior Showman 
Adrianna Webster, Pa.

Seventh Junior Showman 
Landry Kaysen, Iowa

Eighth Junior Showman 
Sydney Schiff, Ohio

Ninth Junior Showman 
Amelia Hintz-Strub, N.Y.

Tenth Junior Showman  
Claire Winkle, Ohio

Champion Intermediate Showman
Macie Noel, N.Y.

Res. Champion Intermediate Showman 
Lindsey Dore, Ohio

Third Intermediate Showman
Lane Mazich, Mich.

Fourth Intermediate Showman
Halle Morehead, Ohio

Fifth Intermediate Showman 
Rylee Ewing, Pa.

Sixth Intermediate Showman 
Morgan Rustemeyer, Ill.

Seventh Intermediate Showman
Liza Klingenberg, Mich.

Eighth Intermediate Showman 
Ella Underberg, N.Y.

Ninth Intermediate Showman
Destiny Reed, Ohio

Tenth Intermediate Showman 
Katelynn Bennett, Pa.

Champion Senior Showman 
Hallie Landry, La.

Res. Champion Senior Showman
Maddie Fugate, Ill.

Third Senior Showman 
Cailyn Hines, Mich.

Fourth Senior Showman 
Kayla Barker, Ohio

Fifth Senior Showman 
Ethan Stas, Pa.

Sixth Senior Showman 
Maddison Berkley, Ohio

Seventh Senior Showman 
Brady Carney, Ga.

Eighth Senior Showman 
Melissa Keller, N.Y.

Ninth Senior Showman 
Jennifer Hoelscher, N.Y.

Tenth Senior Showman
Riley Klingenberg, Mich.

Novice

Rank EXH# Last First City State
1 1667 Kaysen McKinley Saint Charles IA
2 1655 Hege Owen Rensselaer IN
3 1749 Walker Tegan Michigantown IN
4 1606 Bear Blake Carlisle PA
5 1642 Glunt Landon Sheridan IN
6 1672 Kilmer Kolton Monticello IN
7 1626 Copeland Harper Lake Park GA
8 1605 Barnes Garrett Sycamore PA
9 1732 Schiff Josey Hamilton OH
10 1722 Popejoy Sophia Star City IN

Junior

Rank EXH# Last First City State
1 1762 Williams Cale Cory IN
2 1771 Zundel Autumn New Alexandria PA
3 1733 Schiff Sydney Hamilton OH
4 1627 Corbett Kenna Lake Park GA
5 1700 Mcmillen Hunter New Florence PA
6 1666 Kaysen Landry Saint Charles IA
7 1721 Popejoy Sadie Star City IN
8 1767 Winkle Corbin Hillsboro OH
9 1748 Wagner Morgan Canton IL
10 1619 Carity Ruth Ann Minster OH

Intermediate

Rank EXH# Last First City State
1 1645 Graham Sierra Lake City FL
2 1630 Dore Lindsey Galena OH
3 1690 Mazich Lane Perry MI
4 1705 Morehead Halle Deerfield OH
5 1725 Rennecker Madelyn Aurora OH
6 1661 Hrutkay Kalvin Bentleyville PA
7 1659 Hodupp Mackenzie Kokomo IN
8 1730 Rustemeyer Morgan Heyworth IL
9 1634 Ewing Rylee Punxspawney PA
10 1675 Klingenberg Liza Dorr MI

Senior

Rank EXH# Last First City State
1 1636 Fugate Maddie Mahomet IL
2 1678 Landry Hallie  Jeanerette LA
3 1657 Hines Cailyn Quincy MI
4 1600 AcMoody Lydia Coldwater MI
5 1742 Stull Katie Wooster OH
6 1686 Martin Casey Oregon IL
7 1668 Keller Melissa Corfu NY
8 1680 Ligo Carlin Fredonia PA
9 1616 Bull Dalton Xenia OH
10 1611 Berkley Maddison Winchester OH

Novice Skillathon

  1. McKinley Kaysen, IA
  2. Garrett Barnes, PA
  3. Alice Hargrave, NY
  4. Harper Copeland, GA
  5. Blake Bear, PA
  6. Jacob Glunt, IN
  7. Landon Glunt, IN
  8. Cole Carity, OH
  9. Kolton Kilmer, IN
  10. Owen Hege, IN

Novice Skillathon

EXH # S1 S2 S3 S4 Total Score Tiebreaker
Score
Tiebreaker
Time
1667 25 25 25 22.5 97.5 25 0:16
1605 25 21 25 20 91 15 0:28
1647 25 25 25 15 90 25 0:30
1626 25 17 25 20 87 25 0:34
1606 25 21 17 17.5 80.5 25 0:13
1641 15 21 25 17.5 78.5 25 0:50
1642 15 21 25 17.5 78.5 10 0:29
1618 15 17 23 22.5 77.5 25 0:09
1672 25 21 23 7.5 76.5 15 0:36
1655 10 25 23 17.5 75.5 25 0:17
1763 10 25 23 17.5 75.5 15 0:32
1732 15 21 23 12.5 71.5 15 0:38
1628 15 21 15 20 71 25 0:19
1750 15 21 21 12.5 69.5 15 0:39
1764 25 9 19 15 68 0 0:39
1722 10 21 21 12.5 64.5 10 0:36
1623 15 13 21 15 64 15 0:25
1671 15 13 21 15 64 5 0:34
1758 15 17 19 12.5 63.5 15 0:33
1756 15 17 15 15 62 25 0:28
1773 25 9 12 15 61 10 0:45
1639 15 17 11 17.5 60.5 10 0:25
1654 15 13 17 15 60 25 0:29
1682 10 21 11 17.5 59.5 0 0
1720 0 21 23 12.5 56.5 0 0
John Reynolds 15 17 9 15 56 0 0
1604 15 17 7 15 54 0 0
1749 10 12 6 25 53 15 0:47
Raynee McDonnell 15 13 12 12.5 52.5 0 0
1702 10 9 15 17.5 51.5 15 0:38
1754 20 9 7 15 51 25 0:40
1770 10 13 15 12.5 50.5 15 1:27
1717 10 17 7 15 49 0 0
1716 10 13 13 12.5 48.5 0 0
Rebecca Dice 5 13 12 15 45 0 0
1747 10 9 5 15 39 5 0:34
1633 5 17 2 15 39 0 0
Garrett Ploetz 0 9 10 15 34 0 0

Junior Skillathon

  1. Cale Williams, IN
  2. Kenna Corbett, GA
  3. Sydney Schiff, OH
  4. Landry Kaysen, IA
  5. Autumn Zundel, PA
  6. Corbin Winkle, OH
  7. Gwen Hargrave, NY
  8. Colt Wetherell Jr, PA
  9. Konner May, OH
  10. Morgan Wagner, IL

Junior Skillathon

EXH # S1 S2 S3 S4 Total Score Tiebreaker
Score
Tiebreaker Time
1762 25 25 25 25 100 25 0:35
1627 25 25 25 25 100 25 0:52
1733 25 25 19 25 94 25 0:45
1666 25 25 19 25 94 25 1:44
1771 25 25 19 25 94 25 3:36
1767 25 25 19 25 94 20 0:53
1648 25 19 25 25 94 20 0:58
1759 25 25 19 25 94 10 N/A
1688 25 24 19 25 93 20 1:16
1748 25 25 19 22 91 25 1:26
Alexa Graham 25 25 16 25 91 25 1:27
1757 23 19 19 25 86 20 0:59
1766 25 13 25 22 85 25 0:38
1738 19 25 13 25 82 15 2:30
1768 21 25 10 25 81 0 2:03
1683 21 25 10 25 81 0 2:24
1700 25 25 7 22 79 25 3:59
1622 25 10 19 25 79 20 1:35
1731 17 25 13 22 77 0 3:17
1658 25 19 7 25 76 25 1:15
1613 25 10 16 25 76 15 2:25
1709 25 13 19 19 76 0 3:27
1735 19 19 13 25 76 0 0
Elizabeth
Dice
25 19 16 16 76 0 0
1619 25 7 16 25 73 0 0
1674 21 10 16 25 72 0 0
1736 25 19 4 22 70 0 0
1614 19 19 10 19 67 20 2:58
1670 21 19 4 22 66 0 0
1726 19 10 19 16 64 20 2:47
1753 19 16 10 19 64 10 1:25
1692 19 16 10 19 64 0 0
1721 25 7 10 22 64 0 0
1769 25 4 10 25 64 0 0
1703 19 10 13 19 61 0 4:45
1608 25 7 7 22 61 0 0
1656 25 7 10 19 61 0 0
1724 21 6 13 19 59 20 1:42
1635 25 4 10 19 58 0 0
Robert Wilson-
Jones
11 16 7 22 56 0 0
1689 21 7 7 19 54 0 0
Morgan Holcome 21 19 1 13 54 0 0
Emma Bolzan 17 7 10 19 53 0 0
1624 17 4 7 22 50 0 0
Shane Ploetz 13 13 4 19 49 0 0
1669 21 7 1 19 48 0 0
1752 21 4 1 19 45 0 0
Lindsey Reynolds 15 10 10 10 45 0 0
Mason Findley 11 7 10 16 44 0 0
1695 15 7 1 19 42 0 0
1632 19 4 1 16 40 0 0

Intermediate Skillathon

  1. Sierra Graham, FL
  2. Brianna Stockwell, MI
  3. Kalvin Hrutkay, PA
  4. Sara Stierly, NY
  5. Mackenzie Hodupp, IN
  6. Madelyn Rennecker, OH
  7. Ally  McNamara, 
  8. Chasten McConn, PA
  9. Carson Chambers, MI
  10. Brandon Beaumont, NY

Intermediate Skillathon

EXH # S1 S2 S3 S4 Total Score Tiebreaker
Score
Tiebreaker
Time
1645 21 25 20 23 89 25 2:05
1741 13 25 25 23 86 22.5 2:54
1661 17 25 25 15 82 25 3:09
1739 17 26 25 13 81 19 2:30
1659 15 23 25 15 78 15 4:30
1725 15 24 25 13 77 25 3:20
Aly McNamara 17 24 25 10 76 22 3:43
1693 19 15 25 15 74 22.5 3:21
1621 7 23 25 18 73 22 3:02
1609 13 25 20 14 72 22 3:16
1740 15 23 20 13 71 22 2:10
1673 17 23 20 10 70 25 3:55
1706 15 23 20 12 70 15 5:42
1630 17 24 20 9 70 10 3:01
1675 13 21 20 14 68 25 3:25
1664 19 23 12.5 13 67.5 25 2:25
Aubrey Gerhardt 15 15 25 11 66 25 4:20
1649 9 24 20 13 66 22.5 4:22
1718 9 24 20 12 65 25 4:37
1745 13 24 15 13 65 19.5 3:19
1615 7 22 17.5 18 64.5 0 0
1634 17 10 25 11 63 15 5:56
1708 17 14 25 6 62 22 4:07
1650 13 19 20 10 62 15 3:10
1743 9 23 20 10 62 0 0
1799 11 15 25 11 62 0 0
1684 13 26 12.5 10 61.5 0 0
1705 17 13 20 10 60 25 1:58
1715 13 22 20 5 60 0 0
1730 13 11 25 9 58 0 0
Krystin
Reed
17 13 20 7 57 0 0
1663 13 23 20   56 22.5 4:44
1714 19 11 20 6 56 0 0
1755 11 11 17.5 12 51.5 17.5 4:05
1691 11 12 20 8 51 0 0
Caitlyn Stewart 13 15 20 3 51 0 0
Cody Noel 13 9 12.5 14 48.5 0 0
Erin Hayes 13 12 7.5 15 47.5 25 3:50
1602 15 8 20 4 47 15.5 4:41
1662 13 13 15 6 47 0 0
1723 7 5 20 15 47 0 0
1744 11 11 7.5 11 40.5 15 2:40
1727 17 8 15 0 40 0 0
1617 13 5 10 8 36 2.5 4:50
1690 9 11 7.5 3 30.5 0 0
Natalie Burrow 11 10 5 2 28 0 0

Senior Skillathon

  1. Maddie Fugate, IL
  2. Lydia Ac-Moody, MI
  3. Casey Martin, IL
  4. Melissa Keller, NY
  5. Katie Stull, OH
  6. Carlin Ligo, PA
  7. Dalton Bull, OH
  8. Cailyn Hines, MI
  9. Cameron Langford, OH
  10. Hallie  Landry, LA
EXH # S1 S2 S3 S4 Total Score Tiebreaker Score Tiebreaker Time
1636 25 15 25 24 89 25 7:02
1600 15 17.5 25 25 82.5 0 9:43
1686 15 12.5 25 24 76.5 25 9:25
1668 15 12.5 25 16 68.5 0 6:45
1742 15 7.5 25 18 65.5 10 6:51
1680 13 12.5 25 11 61.5 0 8:06
1616 7 12.5 25 16 60.5 0 10:00
1657 15 10 25 7 57 0 10:00
1679 13 7.5 25 11 56.5 0 9:42
1678 11 10 19 13 53 0 6:32
1665 11 10 25 7 53 0 8:28
Julia Uhrinek 15 5 19 11 50 10 8:53
Brooke Gerhardt 11 10 13 12 46 0 9:50
1698 13 12.5 13 7 45.5 0 0
1646 13 10 10 11 44 0 6:20
1611 3 10 10 3 26 0 20:17

 

 

Senior Skillathon

EXH # S1 S2 S3 S4 Total Score Tiebreaker Score Tiebreaker Time
1636 25 15 25 24 89 25 7:02
1600 15 17.5 25 25 82.5 0 9:43
1686 15 12.5 25 24 76.5 25 9:25
1668 15 12.5 25 16 68.5 0 6:45
1742 15 7.5 25 18 65.5 10 6:51
1680 13 12.5 25 11 61.5 0 8:06
1616 7 12.5 25 16 60.5 0 10:00
1657 15 10 25 7 57 0 10:00
1679 13 7.5 25 11 56.5 0 9:42
1678 11 10 19 13 53 0 6:32
1665 11 10 25 7 53 0 8:28
Julia Uhrinek 15 5 19 11 50 10 8:53
Brooke Gerhardt 11 10 13 12 46 0 9:50
1698 13 12.5 13 7 45.5 0 0
1646 13 10 10 11 44 0 6:20
1611 3 10 10 3 26 0 20:17

CROSS BREEDING INFO FORM

CLICK HERE

BREED
ELIGIBILITY

CLICK HERE

FEDERAL
EAR TAGS

CLICK HERE

PREMISE
I.D.

CLICK HERE

YQCA
CERTIFICATION

CLICK HERE